Karartma "Sürükleyici bir polisiye... Nefis bir bulmaca... bir solukta okunacak kitap."
San Francisco Chronicle Book Review

"Şaşırtıcı bir kurgu zinciri. John Grisham'ın artık yeni ve değerli bir rakibi var: Perri O'Shaughnessy."
Book Page

Bu hukuki gerilim draması, ritmini hiç yitirmeden, titiz bir dedektiflik hikâyesi kurgusunu, inişli çıkışlı bir romantizm ve sürprizlerle dolu gelişmelerle birleştiriyor.. Bu tarzın ilk irini Karartma, Perri O'Saughnessy'e hızla parıldayacak bir şöhretin ilk kıvılcımını yakabilir.
Publishers Weekly

Zanlı suçunu itiraf etti. Şimdi tek umudu yalan söylediğine inanan bir avukattı.

Misty Patterson'un tek hatırladığı, kocasıyla kavgası, suç aleti olarak kullandığı kutup ayısı heykeli, kan izleri ve arkasından gelen derin uykuydu. Uyandığında kocası da, heykel de ortadan kaybolmuştu. Geride kalansa sadece kandı. Boşanma davası açmak üzere avukat nina Reilly'nin ofisine gelmişti Misty. Ama Anthony Patterson'un cesedi buz gibi nehrin dibinde bulunduğunda, Misty'yi artık ancak bir mucize kurtarabilirdi.

Tüm bunlardan bir hafta öncesine kadar mutlu bir evliliği olan San Franciscolu avukat nina Reilly'nin yuvası beklenmedik şekilde dağılmış, Nina, kendini, birden bire, hukuka dair ianandığı her şeyi sorgulamasına yol açacak bir davanın içinde bulmuştu. Bu dava, zanlı Misty Patterson'un da kendisi hakkınsa inandığı her şeyi sorgulamasına neden olacaktı. Ve bu iki kadın birbirlerine olan güvenlerini sarsacak kahrolası bir delille karşı karşıya kalacaklardı. Belki bu deili, kazanmak için tek şansları olacaktı.
(Arka Kapak)

Zanlı suçunu itiraf etti. Şimdi tek umudu yalan söylediğine inanan bir avukattı.

Beklenmedik bir şekilde yuvası dağılan Nina Reilly, birdenbire kendini, hukuka dair inandığı her şeyi sorgulamasına yol açacak bir davanın içinde bulmuştu. Bu dava, zanlının da inandığı her şeyi sorgulamasına neden olacaktı. Ve iki kadın birbirlerine olan güvenlerini sarsacak kahrolası bir delille karşı karşıya kalacaklardı. Belki de bu delil kazanmak için son şansları olacaktı.

Filoloji ve Hukuk mezunu iki kızkardeşin yarattığı "Perri
O'shaughnessy" markasını oluşturan ve isimlerini Hukukî gerilim türünün zirvesinde bırakan Mahremiyet'ten önceki ilk romanı...

Nina Reilly'nin 10 kitaplık hukukî polisiye serüveninin başlangıcı. Karartma, Peri Oshaughnessy, 9799756277330, Salyangoz Yayınları, Özlem Direk
Stok Kodu
9799756277330
Boyut
115-195
Sayfa Sayısı
608
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-07
Çeviren
Özlem Direk
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat