Amerika KrizdeBaşkanın Emirleri 1

%30
Amerika Krizde,Tom Clancy
Amerika Krizde Dünyanın kaderini çizen NeoCon'ların roman alanındaki temsilcisi, eski istihbaratçı usta yazar TOM CLANCY'nin, 2001'de yaşanan 11 Eylül'ü taa 1996'da öngören en önemli çalışması; politik kurgu türünün şaheseri, yazarın kariyerinin zirvesi, Başkanın Emirleri nihayet Türkçe'de. Artık emirleri JACK RYAN veriyor...

Amerika Krizde: Başkanın Emirleri - 1yi pek yakında çıkacak Amerika Savaşta: Başkanın Emirleri - 2 izleyecek ve günümüz politikasını şekillendiren bütün aktörler olduğu gibi gözler önüne serilecek. Dünyadan daha gerçek bir dünyaya dalmak isteyenler için.

11 EYLÜL'Ü YILLAR ÖNCESİNDEN ÖNGÖREN KİTAP: BAŞKANIN EMİRLERİ
Amerika Birleşik Devletleri tarihteki en feci terör saldırısıyla karşı karşıya kalmıştır. Başkan Durling, Kuvvet Komutanları, Anayasa Mahkemesi yargıçları ve birçok Kongre üyesi hayatını kaybetmiştir. Başkan Yardımcılığı'na saldırıdan birkaç dakika önce atanan Jack Ryan, sarsılmış ve tüm liderlerini kaybetmiş ülkenin Başkanlığına getirilmiştir. Şimdi hükümeti yeniden kurmalı, yas içindeki ulusu rahatlatmalı ve gerçek bir liderlik sergilenmelidir. Ama hem ülkesinde, hem de dışarıda düşmanlarca çevrelenmiş durumdadır. Bu arada yabancı düşmanlar, yaralı ülkeye son darbeyi vurup, dizleri üzerine çökertecek karmaşık bir senaryo geliştirmektedir.
11 Eylül gibi akla hayale gelmeyecek şeyleri düşünen bir yazar var Amerika'da Bu tür senaryoları romanlaştırdığı için bugün dünyada kitapları en çok satan , kitap yazarak en çok para kazanan insan o. Adı Tom Clancy... Başından beri her kitabını okuduğum bir romancı Clancy.... Yeni Dünya Düzeni'nin, uluslar arası terörle mücadele anlamına geldiğini romanlarında yazan, 'öngörü'sahibi biri... Executive Orders (BAŞKANIN EMİRLERİ), Jack Ryan'ın başkan yardımcısı olarak yemin ettiği törenle başlıyor. Tören tamamlandıktan hemen sonra, savaşta oğlunu kaybetmiş bir Japon, kullandığı Boeing 747'yi kongre binasına çarptırır. Başkan ve senatörlerin çoğu dahil bütün Amerikan federal karar alma mekanizması ölür... (Usame bin Ladin'in adamları ilhamlarını bu romandan almış olabilirler mi acaba*).
İsmet Berkan-Radikal Amerika Krizde, Başkanın Emirleri 1, Salyangoz Yayınları, Kazım Uğur Kızılaslan, 9799756277446, Tom Clancy
Stok Kodu
9799756277446
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
904
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-11
Çeviren
Kazım Uğur Kızılaslan
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat