Bilinmeyenin Kıyısında Türkçe'de ilk kez! Sir Arthur Conan Doyle'dan çarpıcı bir araştırma. Dünya edebiyatının en canlı karakterlerinden birinin, Sherlock Holmes'un yaratıcısı Doyle, son yapıtında bir dedektif titizliğiyle doğaüstü güçlerin, medyumların ve öteki dünyanın sırlarını inceliyor.Öyle bir yaşamım oldu ki, sanırım çeşitlilik ve macera yönünden daha iyisi zor bulunur. Ben, hem yoksul bir insan olmanın ne demek olduğunu, hem de bolluk içinde yaşamanın ne olduğunu öğrendim. Yaşamın her çeşnisini tattım. Edinburgh'ta tıp doktoru olarak edindiğim öğrenim ve deneyimlerden sonra, uzun bir edebiyat yaşamı geçirdim.

Kayak, havacılık, futbol, motosiklet, bilardo, kriket ve boks dahil birçok spor dalına el attım. Hatta İsviçre'ye uzun geziler düzenledim. Bir balina gemisiyle, Afrika'nın kimi kıyılarından Kuzey Kutbu'na dek uzanan yolculuklarda gemi hekimliği yaptım. Üç savaş gördüm.

Sonuçta yaşamımın son yıllarını, yaşamın en büyük gizemini, ölümden sonrasını çözmeye, bu konuya ilişkin çalışmalarımı dünyaya anlatmaya ve bu sorunun öneminin kavranmasına adadım. Bilinmeyenin Kıyısında, Samsara Kitapları, 9789757800750, Arthur Coyle
Stok Kodu
9789757800750
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
300
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2001-11
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat