Güzel Tanrı'nın Gizli Hazinesi Bhagavad-gita (Tanrı'nın Şarkısı), Hindistan'ın en ünlü yapıtı olan Mahabharata'nın altıncı kitabında yer alır ve dünyanın en üstün felsefi konuşması kabul edilir. Konuşma 5000 yıl önce insan bedenine bürünerek yeryüzüne inen Sri Krişna ile savaşçı Arjuna arasında Kurukşetra alanında savaş başlamadan az önce geçer. Krişna Pandavalar'ın saflarında, arkadaşı Arjuna'nın arabacısı rolündedir. Bu savaş erdemli nitelikleri simgeleyen Pandavalar ile aynı soydan gelen ancak iktidar peşinde olan Kauravalar'ın savaşıdır.

Bhagavad-gita doğu felsefesinin özü olarak bilinir. Bütün dünyada ve ülkemizde, farklı yorumlar içeren çevirileri düşünürlere ve felsefelere çağlar boyu kaynak olmuştur. Varlık Bilgisi, Bhakti Yoga ve Krişna Bilinci konularında dünyada pek çok dilde yayınlanmış olan, henüz Türkçe'ye çevrilmemiş özgün eserleri okurlara kazandırmak üzere kurulan Saraswata Yayınları, Srila Bhakti Rakşak Sridhar Deva-Goswami Maharaj tarafından hazırlanan bu eseri, onun öğrencisi Srila Bhakti Sundar Govinda Deva-Goswami Maharaj'ın izinleriyle, Türkçe çeviriye Sanskrit ve İngilizce metinleri ekleyerek yayınlamış bulunuyor.
(Tanıtım Yazısı'ndan) Srimad Bhagavad-gita, Güzel Tanrı'nın Gizli Hazinesi, Saraswata Yayınları, 9789759820404, Srila B. R. Sridhar Deva-Goswami
Stok Kodu
9789759820404
Basım Yeri
Ankara
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat