Rousseau Sözlüğü

%5
Rousseau Sözlüğü,N. J. H. Dent

Liste Fiyatı : 14,00 TL
İndirimli Fiyat : 13,30 TL
(Bu ürünü aldığınızda 13 puan kazanacaksınız)
   13

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
Bu sözlüğün amacı, Rousseau'nun başlıca eserleri ve düşünceleri hakkındaki bilgi ve tartışmaları, kolayca ulaşılabilir bir biçimde de okuyucuya iletmek, böylelikle Roussea'nun kendisini ve yapıtlarını kapsamlı bir şekilde sunabilmektir. Kitap Rousea'yla ilgili malzemeyi ve çalışmalarını iki geniş kategoriye ayırıyor: Onun başlıca fikirlerini kapsayan maddeler ve başlıca kitaplarını, denemelerini ve öbür yapıtlarını (örneğin tiyatro oyunlarını) kapsayan maddeler.
Sözlük genelde, Rousseau'nun her çalışmasının ortaya çıkışı üzerine, hangi koşullarda yazıldığıyla ve gördüğü ilgiyle ilgili bilgiler vermektedir. Ayrıca bir çalışmanın doğası ve ana özellikleriyle ilgili bir açıklama konularak önemli, ilgili çekici yanları belirlenmeye çalışılmıştır. Roussea'nun sözlük maddesinde ele alınan çalışmasını tartışan kitap ve makaleler de sözlüğe katılmıştır.
Sözlükte Rousseau'nun düşüncesinde önemli yer tutan kavramların bir açıklaması da yer almaktadır, bunlar arasında, zor ya da tartışmalı olanlar hakkında, sahip oldukları önemin bir göstergesi olarak bir değerlendirilme eklenmiş, o kavramın Rousseau'nun eserlerinde nerede yer aldığı belirtilmiştir.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9799756557098
Boyut
135-215
Sayfa Sayısı
390
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2002-01
Çeviren
Ayhan Çitil,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat