2012 İdare Hukuku (Ciltli)Altın Seri

%10
İdare Hukuku,Ahmet Nohutçu

Liste Fiyatı : 65,00 TL
İndirimli Fiyat : 58,50 TL
(Bu ürünü aldığınızda 58 puan kazanacaksınız)
   58

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
Bu kitap, mesleki kariyer sınavlarında idare hukuku alanında çıkmış soruların kapsam ve içeriği temel alınarak hazırlanmıştır. Kitap, kaymakamlık, hâkimlik, müfettişlik ve uzmanlık sınavlarına hazırlanan adaylar için, idare hukuku kapsamında çıkan tüm konuların temel noktalarını özetleyerek açıklamaktadır.
Kitabın yazım sürecinde, öğrencilerimin büyük desteğiyle son 10 yıldan beri ulaşabildiğimiz tüm kariyer sınavlarında idare hukuku ile ilgili bütün soruları seçip ayırdık. Birinci baskı için bu şekilde ayıkladığımız yaklaşık 1200 soru ile, kitabın ilk basımından sonra gerçekleştirilen uzmanlık sınavlarındaki yeni 200 soruyu kendi içinde idare hukukunun temel konuları itibariyle bölümlere ayırdık. Sonuç çok çarpıcıydı: Son 10 yıldan beri idare hukukuyla ilgili sorulan tüm soruların %53'ü idari teşkilat, %24'ü idare hukukunun genel esas ve ilkeleri, %5'i idari işlemler, %5'i memurlar, %4'ü kamulaştırma, %3'ü sözleşme ve ihaleler, %2'si kamu hizmeti, %2'si kolluk hizmeti, kalan %4 de idarenin mali sorumluluğu, kamu malları, re'sen icra ve diğer alanlardan gelmişti.
Bu dağılım kitabı yazma sürecinde, konuların kitap içindeki oran ve ağırlığını belirlememde bana çok yol gösterici oldu. Konuları yazarken çıkan soruların içeriğini, kapsamını, sorulma sıklığını, ısrarla tekrar edilen ve ölçülmeye çalışılan noktaları göz önünde bulundurmaya dikkat ettim. Sorularda adayların yanılma ve gözden kaçırma olasılığı olan, tekrar tekrar sorulan ve dikkat gerektiren hususları altlarını çizerek veya önemli kutusuna alarak vurguladım. Dolayısıyla, kitapta bölümlerin ağırlığı, dağılımı, konuların ele alınış usulü, sıralanışı, önemli kutucuklarına girmesi, altlarının çizilişi, koyu yazılışı, tekrarı kariyer sınavlarına hazırlanan adayların, idare hukukuyla ilgili önemli noktalarda dikkatlerini çekip kavramalarını kolaylaştırmak, soyut ve kurumsal bilgiler yığını içinde kaybolup kritik noktaları gözden kaçırmalarını önlemek pratik amacından kaynaklanmaktadır.
Bölümlerin sonuna eklenen “Sınav Öncesinde En Önemli Noktalar“ kısımları, adayların sınavlardan bir-iki gün önce yaklaşık 1 veya 2 saatte bakarak sınavlarda idare hukukuyla ilgili gelme olasılığı en yüksek konuları hatırlayıp bilgilerini tazelemelerine yönelik hazırlanmıştır.
Konu anlatımından sonra gelen, “çözümlü idare hukuku deneme testleri“, ağırlıklı olarak sınavlardaki her dört sorudan üçünü oluşturan idari teşkilat ve idare hukukunun genel ilke ve esasları ile ilgili bilgilerin ve önemli noktaların pekişmesini ve yerleşmesini sağlayacaktır.
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9789756331644
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
937
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2012-02
Kapak Türü
Ciltli
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat