Uçan Fare Bir Farenin YaşamöyküsüBir Farenin Yaşamöyküsü

%22
Uçan Fare,Charlie S.
Siz hiç uçan fare gördünüz mü? Hani kuş misali daldan dala, çatıdan çatıya konan, havada süzülüp canı istediğinde pike yapan bir fare... Peki, farelerin marangoz olabileceği aklınıza geldi mi? Tilki avlamak için kocaman sapanlar yapabilecekleri.. Hilekar, düzenbaz, şakacı, bilgiç, dost olabilecekleri.. Tavuklar, atlar ve hatta kedilerle anlaşabilecekleri...
Tanzanya doğumlu Charlie S, benzerine az rastlanır bir hayal gücü ile yazdığı Uçan Fare'de, bugüne değin pek aralanmayan bir pencereden farelere, farelerin özel hayatına, hayvan ve insanlarla olan ilişkilerine bakıyor. Mümkün değilmiş gibi görünen olağanüstü şeyleri ('uçan fare' karakteri, kedi-fare ilişkileri... vb.) öylesine canlı, renkli ve eksiksiz betimliyor ki, insana inanmaktan başka şans tanımıyor.
Uçan Fare, sizi Bayan Gıt Gıt Gıdak, Bay Çürük, Koca Jim, Uğursuz Anna, Fırt Fırt, Fıs Fıs, Fır Fır, Asil Henry, Pamela Hanım, gibi birbirinden ilginç öykü kahramanları ile tanıştıracak, Farematik'in büyülü dünyasında bilmeceler havuzuna daldıracak, meşhur Fare Haritası'nın sırrını çözdürecek. Esrarengiz, heyecan verici ve fantastik olayların geliştiği Huzur Çiftliği'ne, başka bir deyişle bu muhteşem öyküye konuk olmak istemez misiniz?
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789754682946
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
199
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2001-01
Çeviren
Kıvanç Küçükyılmaz,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat