Babam ve Oğlum

%22
Babam ve Oğlum,Çağan Irmak

Liste Fiyatı : 10,00 TL
İndirimli Fiyat : 7,80 TL
(Bu ürünü aldığınızda 7 puan kazanacaksınız)
   7

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
Benim için bu filmin ulaşabileceği en güzel nokta şu; çocuk filmden çıkar, cep telefonunu açar, babasını arar, “nasılsın“ der; ya da bir adam, ne zamandır annemleri görmüyorum, belki bu kadın yarın ölecek, gidip ziyaret edeyim, diye düşünür. İşte benim için en büyük ödül bu olacak.
- Çağan Irmak
“Karizma çizilecek“ diye endişe etmeye gerek yok, şunu bilin ki nice koç yiğitler bu filmde gözyaşı dökmüştür.
- Ahmet Hakan
İçindeki çocuğu kaybetmeyenler ve tüm babalar için!..
35x50 ebadında Filmin Orijinal Afişi kitabı satın alanlara ücretsiz verilecektir.
Meraklıların kitapta senaryo dışında film hakkında çıkmış nitelikli Eleştiri ve Söyleşilerden örnekler bulacaklar.
Ayrıca senaryo Yaklaşık 90 Film Karesiyle görsel anlamda zenginleştirilmiştir.
(1. BasımTanıtım Yazısından)
Çağan Irmak'ın mütevazı çalışması Babam ve Oğlum, içinadeki çocuğu ve yarına dair hayallerini henüz yitirmemişlere can simidi gibi geldi; sessiz sedasız vizyona giren filmin gişe önlerinde kuyruklar oluştu, kitle iletişim araçları bu eşi görülmemiş ustalığa sayfalarca yer ayırmak zorunda kaldı... 12 Eylül gibi türlü abartılara müsait bir tarihsel fon eşliğinde Seferihisar'da gelişen hikaye, hayat kadar samimi olmayı başararak, yaş ya da cinsiyet ayırmaksızın herkesin ilikin yüreğine, sonra da beynine dokundu. Hem eleştirmenleri hem de seyirciyi memnun etti. Ve şimdiden Türk sinema klasikleri arasındaki yerini aldı.
İstedik ki, bu filmi beyaz perdede izleyemeyenler ya da izleyip de doyamayanlar, radyo-televizyon bölümünde okuyanlar, sinema müda-vimleri ve edebiyat tutkunları kitaplıklarında bu esere yer açsınlar. Yer açsınlar ki, yarın denen meçhul daha çok umut saçsın...
Benim için bu filmin ulaşabileceği en güzel nokta şu; çocuk filmden çıkar, cep telefonu açar, babasını arar, 'nasılsın' der; ya da bir adam, ne zamandır annemleri görmüyorum, belki bu kadın yarın ölecek, gidip ziyaret edeyim, diye düşünür. İşte benim için en büyük ödül bu olacak.
- Çağan Irmak
Darbenin düşünceyi, özgürlüğü, adaleti ve eşitliği yok ederken aslında iyi insanları ve iyiliği yok ettiğini bir kez daha çok iyi anlattığı için teşekkürler. Daha anlatılacak çok hikâye var. Değil mi Çağan? (...) Komşu teyzeler, üniversite kantinlerinde çocuklar bu filmden, bu hikayeden birbirine bahsettikçe aslında biz kazanıyoruz değil mi?
-Ece Temelkuran
'Karizma çizilecek' diye endişe etmeye gerek yok, şunu bilin ki nice koç yiğitler bu filmde gözyaşı dökmüştür.
-Ahmet Hakan-
(Tanıtım Bülteninden)

Stok Kodu
9789754686036
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
224
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-08
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat