Dünyanın hemen hemen tüm ülkelerinde, paranormal fenomenlerin gerçekliğine inananların sayısı sanılanın çok üzerinde. Yazar, bu inananlar ve meraklılar kitlesinin kabarık sayısına karşın, paranormal fenomenler ile uğraşan bilim insanı sayısının sanılanın çok altında olduğunu vurguluyor. Reenkarnasyona inananların çokluğu, poltergeist, psikokinezi, telepati, durugörü ve kehanet olaylarına gösterilen ilgi, ruhun (psişik varlığın) bilimsel incelemelerinn ve araştırmaların nesnesi olma zamanının çoktan geldiğini gösteriyor. Bunlar, parapsikolojinin hala yanıtı verilmemiş iki temel yanıtı çevresinde yoğunlaşıyor:
Beş duyu organının dışında bir tür duyudışı algılama var mı? Psişik varlığın, madde üzerinde, bugün varolan yöntemsel-bilimsel sınırlarımız nedeniyle açıklanamayan bir etkisi sözkonusu mu? Kamuoyunda pek bilinmesi de, son yirmi yılda parapsikolojide, gerek deneysel gerekse kuramsal ve yöntembilimsel alanlarda önemli gelişmeler kaydedildi.
Ve bu gelişmeler parapsikolojik fenomenlere bambaşka bir yönden bakmamızı sağlıyor. Lucadou'nun yaptığı da, bu bakışa aracılık etmek.
(Arka Kapak)

Stok Kodu
9789754682960
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
280
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2000-10
Çeviren
Veysel Atayman,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat