Marka Ruhu Sosyal Sorumluluk Kampanyaları ile Marka Yaratmak (Ciltli)

%30
Marka Ruhu Sosyal Sorumluluk Kampanyaları ile Marka Yaratmak (Ciltli),
Sosyal sorumluluk kampanyaları, bir şirketi veya markayı ilgili bir gönüllü kuruluş ya da sosyal amaca, karşılıklı fayda sağlamak üzere bağlayan stratejik bir konumlandırma aracı olarak tanımlanabilir. Sosyal sorumluluk kampanyaları kurumun itibarını geliştirebilir, marka bilincini, müşteri bağlılığını artırabilir, satışlara ivme kazandırabilir, medyanın ilgisini çekebilir ve daha birçok fayda sağlayabilir.
Yoğun rekabet ortamında, tüketicinin şirketten ya da markadan beklentileri rasyonel (ürün performansı) ve duygusal (marka kişiliği) unsurları aşıyor. İnsanlar artık kuruluşlarını toplumdaki yerini sorguluyor ve iyi birer “kurumsal vatandaş“ olduklarına ilişkin göstergeler arıyorlar.
Bu gelişmeler, markalara ve marka geliştirmeye bakışımızı da derinden etkiliyor. Rekabet edebilmek için, pazarlamacılar tüketicinin Maslow piramidindeki 'daha üst düzey' taleplerini yanıtlayabilmek, dolayısıyla da markalarına yeni tarz değerler katmanın yollaını bulmak durumundalar.
Bazı şirketlerin ve markaların bu gereksinime cevap verebilecek güçlü 'inanç sistemleri' olmakla birlikte, birçoğu böyle bir sistemi henüz oturtmuş değil. Bir sosyal sorumluluk programı, içtenlikle ve kendini gerçekten adayarak gerçekleştirildiği takdirde, birçok şirket için marka konumunu yükseltecek 'credo'yu sağlamada en hızlı ve en ekonomik yöntem olacaktır.
Bu kitap, sosyal sorumluluk kampanyaları kavramını ve bu kavramın günümüz marka geliştirme çalışmalarındaki yerini anlatıyor. Marka Ruhu, yazarların reklamcılık ve sosyal yardım kuruluşlarındaki engin deneyimlerinden yararlanarak ve kavramları ilgili vaka analizleri ile örnekleyerek, pazarlamacanın sosyal sorumluluk kampanyalarının gücünü bir ürün, hizmet ya da kuruluş markası için nasıl kullanabileceğini gösteriyor.
(Kitabın İçinden)
Stok Kodu
9799757132584
Sayfa Sayısı
274
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2000-01
Çeviren
Zeynep Yelçe,
Kapak Türü
Ciltli
Kağıt Türü
1. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat