Kuruluşundan Günümüze Türkiye İlaç Endüstrisi

%30
Kuruluşundan Günümüze Türkiye İlaç Endüstrisi,Nurettin Turan
Elli yılı aşan bir süreçte ilaç sektöründe yaşadıklarımıza, yayınlanmış güvenilir verilerle ve objektif değerlendirmelerle yer verilmiş olması “Kuruluşundan Günümüze Türkiye İlaç Endüstrisi“ adlı kitaba bir referans özelliği kazandırmıştır. 1950'li yıllarda modernleşme adımlarını atan, ülke ilaç ihtiyacının %95'ini karşılayabilen bir konuma ulaşan, ilaç hammaddesi üretiminde önemli mesafeler kazanan sektörün geçmişte yaşadıklarını okuyacaksınız.
Yaşanan sorunlara ve çözüm önerilerine, gelecekte ülkemiz ve dünya ilaç pazarlarında beklenen gelişmelere yer verilmesi ile 21. yüzyılın teknolojisi olarak tanımlanan biyoteknolojinin ekonomik kalkınmamızın lokomotifi olma potansiyeli ve dünyadan verilen örnekler kitabın artılarını oluşturuyor. AB sürecinde yeni üye ülkelerin yaşadıkları ve sektörümüzün de karşılaşabilceği sorunlar, handikaplar ve yeni üyelerin sağladıkları ayrıcalıkların açıklanmış olması, ilgili tüm kesimlerin dikkatini çekecek konuşlar olarak çalışmaya ayrı bir önem kazandırmış.
Sayın Nurettin Turan'ın bu değerli çalışması, yaşananlara ve geleceğe dönük tehlikeleri vurgulayarak çağdaş bir ulusal ilaç piyasasının önemini gözönüne sermekte ve öneriler getirmektedir.
Kimya Yük. Müh. Kaya Turgut
İEİS Onursal Başkanı
Türkiye Odalar ve Borsalart Birliği İlaç Sanayi Meclisi Başkanı

Bu kitapta değerli meslektaşım Sayın Turan, yoğun emek tüketerek birikimlerini, tespitlerini ve sektörün gelişim sürecini verilere dayalı objektif bir anlatımla ortaya koymuş. Özellikle bilgi kirliliğinin yoğunlaştığı günümüzde bu kitap ile sektörün gereksinim duyduğu veya duyacağı bilgilere ulaşmak mümkün.
Ecz. Cengiz Celayir
Türkiye İlaç Sanayi Derneği Başkanı

(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789758535514
Boyut
210-280
Sayfa Sayısı
246
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-08
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat