Türk Hukukunda Boşanma, Boşanmanın SonuçlarıGerekçeli-Açıklamalı-İçtihatlı

%5
Türk Hukukunda Boşanma,Boşanmanın Sonuçları,Ahmet Cemal Ruhi Türk Hukukunda Boşanma,Boşanmanın Sonuçları,Ahmet Cemal Ruhi Türk Hukukunda Boşanma,Boşanmanın Sonuçları,Ahmet Cemal Ruhi
   

Liste Fiyatı : 80,00 TL
İndirimli Fiyat : 76,00 TL

Havale/EFT ile 75,08 TL
(Bu ürünü aldığınızda 76 puan kazanacaksınız)
   76

Temin süresi 6 iş günüdür.

Adet
Bu eser Yargıtay?ın boşanma, boşanmanın sonuçları, boşanma ile ilgili yabancı mahkeme ilâmlarının tanınması ve tenfizi ile ilgili emsal içtihatlarının derlendiği bir çalışmadır. Bu şekilde, konu hakkındaki Yargıtay?ın en son içtihatları derlenmeye çalışılmıştır.

Yapılan bu çalışmada, hazırlanan eserin çok kalın olmasını engellemek amacı ile, 4721 sayılı Türk Medenî Kanununun dokusuna uygun olan ve halen geçerliliğini muhafaza eden eski içtihatlar kısaltılarak, 4721 sayılı Türk Medenî Kanununun yürürlüğe girdiği 01 Ocak 2002 tarihinden sonra verilen içtihatlar ise kısaltma yapılmaksızın tam metin olarak esere alınmıştır.

Birden fazla maddeyi ilgilendiren ilâmlar, uygun olan madde altına yerleştirilmiştir. Okuyucunun kitaptan faydalanmasını en üst seviyeye çıkarmak amacıyla, eserde yer alan Yargıtay ilâmlarının esasını yani özünü etkilemeyecek şekilde, ilâmlarda yer alan yazım hataları ve dilbilgisi kuralları ile ilgili düzeltmeler yapılmıştır.
Stok Kodu
9789753478243
Boyut
160-235
Sayfa Sayısı
1024
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2004-12
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat