Velayet - Vesayet - Soybağı ve Evlat Edinme HukukuTürk Medeni Kanununun Yeni Düzenlemeleri ile Açıklamalı İçtihatlı

%5
Velayet - Vesayet - Soybağı ve Evlat Edinme Hukuku,Ali İhsan Özuğur Velayet - Vesayet - Soybağı ve Evlat Edinme Hukuku,Ali İhsan Özuğur Velayet - Vesayet - Soybağı ve Evlat Edinme Hukuku,Ali İhsan Özuğur
   

Liste Fiyatı : 100,00 TL
İndirimli Fiyat : 95,00 TL

Havale/EFT ile 93,85 TL
(Bu ürünü aldığınızda 95 puan kazanacaksınız)
   95

Temin süresi 6 iş günüdür.

Adet
Türk toplumunun çağdaş uygarlık gereklerine uyumunu sağlamak için Medeni Kanunda değişiklik yapılmış, 4721 Sayılı Türk Medeni Kanunu ve 4722 Sayılı Türk Medeni Kanunu ve Uygulama Şekli Hakkında Kanun Türkiye Büyük Millet Meclisince kabul edilerek 1.1.2002 tarihinde yürürlüğe girmiştir.

Kanunda yapılan değişikliklerin önemli ve oldukça büyük bir kısmı kitabın konularında yapılmış, kadın erkek eşitliği ilkesi pekiştirilmiş, şekli ve ifadeye ve esasa ilişkin yenilikler yeni hükümler getirilmiştir.

Bu değişikliklerin, kavram ve kuralların yasal koşullarına uygun yorumu, yerine getirilmesi, bu konulardaki çeşitli yasalar ve yönergelerdeki düzenlemelerin, Uluslararası sözleşmelerin bir araya toplanması yine buna ilişkin yüksek yargı uygulamalarının, çözüm yollarının bilinmesinde ve açıklanmasında yarar umulmuştur.

Konu ve kavramlarla ilgili Yargıtay İçtihadı Birleştirme Kararları, Hukuk Genel Kurulu kararları ve Daire kararları nitelik ve içerdiği konulara göre özetlenmiş, tarihlerine göre sıralanarak yeni düzenlemelere uygun açıklamalar yapılmıştır. Türk Medeni Kanunundaki değişiklikler ve gerekçeleri açıklamalı olarak sunulmuştur.

Kitabın hazırlanmasında yargı uygulamaları yanında bilim adamlarının, hukuk uygulayıcılarının değerli fikirlerinden de yararlanılmıştır.
Stok Kodu
9789753477130
Boyut
170-250
Sayfa Sayısı
1280
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2005-12
Kapak Türü
Ciltli
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat