Tıp Terminolojisi Ve Tıp Metinleri Çevirisi

%5
Tıp Terminolojisi ve Tıp Metinleri Çevirisi,Asalet Erten Tıp Terminolojisi ve Tıp Metinleri Çevirisi,Asalet Erten Tıp Terminolojisi ve Tıp Metinleri Çevirisi,Asalet Erten
   

Liste Fiyatı : 13,50 TL
İndirimli Fiyat : 12,83 TL

Havale/EFT ile 12,67 TL
(Bu ürünü aldığınızda 12 puan kazanacaksınız)
   12

Temin süresi 6 iş günüdür.

Adet
Çeviribilimin ülkemizdeki disiplinler arası çalışmaların gelişmesi ve ilerlemesine katkıda bulunmasına yönelik hazırlanan bu çalışma çeviri alanında özel bir yeri olan tıp metinleri çevirisine kuramsal bir çerçevede yaklaşarak uygulama ve kuramı bütünleştirmektedir.

Kitap beş bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm tıp tarihine kısa bir bakış, ikinci bölüm tıp dili ve terminolojisi, üçüncü bölüm tıp metinleri çevirisinin özellikleri, sorunları, çeviride kullanılacak yöntemler, metin türleri, biçem, kuram ilişkisi ve tıp metinleri çevirmenlerinin eğitimi, dördüncü bölüm ingilizceden Türkçeye ve Türkçeden ingilizceye çeviri örnekleri, beşinci bölüm çeviri eleştirisidir. Kitapta tıp metinleri çevirisinin konu bilgisine sahip, tıp dili ve terminolojisini bilen, sorumluluk sahibi, kuramla uygulamayı bütünleyen çevirmenlerce yapılması irdelenmektedir.

Çeviribilim terimcesine de katkıda bulunan bu çalışmanın sadece akademisyenlerin değil, çeviri ile uğraşan öğrencilerin ve çevirmenlerin yararlanacakları bir kaynak olacaktır.

Stok Kodu
9789753476379
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
246
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2007-09
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat