Türkiye'de Geçmişten GünümüzeAlmanca Öğretimi

%4
Türkiye'de Geçmişten GünümüzeAlmanca Öğretimi,Ayten Genç Türkiye'de Geçmişten GünümüzeAlmanca Öğretimi,Ayten Genç Türkiye'de Geçmişten GünümüzeAlmanca Öğretimi,Ayten Genç Türkiye'de Geçmişten GünümüzeAlmanca Öğretimi,Ayten Genç
   

Liste Fiyatı : 15,00 TL
İndirimli Fiyat : 14,40 TL
(Bu ürünü aldığınızda 14 puan kazanacaksınız)
   14

Temin süresi 6 iş günüdür.

Adet
Bu kitap, ülkemizdeki yabancı dil öğretiminin ve özellikle Almanca'nın Osmanlı İmparatorluğu zamanından bugüne uzanan yolculuğunu ele almaktadır.

Bu bağlam içerisinde Cumhuriyet öncesinde ve sonrasında okullarda yabancı dil ders saatleri, öğretim programları ve okutulan ders kitapları incelenmiştir. Eğitim sistemindeki değişiklikler, Türk–Alman ilişkilerinin etkisiyle değişen Almanca öğretiminin yapıldığı resmi ve özel okullarda Almanca öğretimi ile Almanca öğretmenlerinin durumları ele alınmıştır. Kitapta ayrıca Cumhuriyet döneminde yükseköğretim düzeyinde yabancı dil öğretimi değerlendirilmiş olup özellikle tarihsel gelişim içerisinde Almanca eğitim–öğretim yapan bölümlerde gerçekleştirilen ve günümüze dek gelen düzenlemeler incelenmiştir.

Ülkemizin Avrupa Birliği'ne uyum sürecinde yabancı dil öğretim politikasını etkileyen çalışmalar ve Avrupa Dil Gelişim Dosyası tanıtılmıştır. Kitapta, yabancı dil öğretiminin ülkemiz için rolü ve önemine yönelik düşünceler dile getirilmiş, özellikle Alman Dili Eğitimi, Alman Dili ve Edebiyatı ile Almanca Mütercim–Tercümanlık Bölümü lisans, yüksek lisans, doktora öğrencilerinin, mezunların ve akademisyenlerin yararlanabileceği, tarihsel doku içerisinde önemli sayılabilecek bazı etkinlik ve bilgilere de yer verilmiştir.

Konu Başlıkları:
Cumhuriyet Öncesi Türk – Alman İlişkileri ve Yabancı Dil Olarak Almanca'nın Öğretimi
Türk Eğitim Sistemindeki Değişiklikler ve Okullarda Almanca Öğretimi
Türk – Alman İlişkileri ve Okullarda Almanca Öğretimi
Okullarda Yabancı Dil Dersleri
Okullarda Yabancı Dille Eğitim – Yabancı Dil Öğretimi
İlk ve Ortaöğretimde Almanca Öğretmenleri
Yükseköğretimde Almanca
Yabancı Dil Olarak Almanca Öğretimi
Avrupa Birliği'ne Uyum Sürecinde
Yabancı Dil Öğretimine Genel Bakış
Avrupa Dil Gelişim Dosyası
Geçmişten Günümüze Almanca'ya ve Almanca Öğretimine İlişkin Notlar
Stok Kodu
9789753477192
Boyut
13x19 cm
Sayfa Sayısı
224
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2003-11
Kapak Türü
Karton Kapaklı
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat