Bu kitap, yıllardan beri yayınlanan ve birçok dile çevrilmiş bir Hollanda klasiği olan "Vademecum Ergonomie"nin Türkçe baskısıdır. Ergonomiye giriş niteliği taşıyan ve dünyada "best seller" olan kitap, birçok farklı alanda eğitim alan öğrenci ve endüstride çalışan profesyonel tarafından yararlanılan temel bir kaynaktır.

Kitabı özgün kılan bazı özellikler, ergonomi bilgisinin iş ve diğer yaşam çevrelerinin tasarımı için pratik önerilerle sunulması; çok disiplinli bir alan olarak, teknik, tıbbi ve sosyal bilimlerin yaklaşımlarının ve bilgilerinin entegre edilmesi şeklinde özetlenebilir.

Bu ilk Türkçe baskı, basit bir çeviri olmayıp Türkiye koşullarına uyarlanmış bir çeviri niteliğindedir. Örneğin; Türk insanının ayrıntılı antropometrik verilerini de içermektedir ki bu veriler fiziksel çalışma ortamlarının (binalar, işyerleri, mefruşat, aletler gibi) tasarlanmasında yararlı olacaktır. Antropometri tablosu, Türk ölçümleri temeline dayalı olarak ve bir tahmin tekniği kullanılarak geliştirilmiştir.

Kitapta Yer Alan Önemli Konu Başlıkları
Ergonomi Nedir?, Ergonomist Nedir?, Ergonominin Sosyal Değeri, Ergonominin Ekonomik Değeri
Duruş (Postür) ve Hareket
Bilgi ve İşlem
Çevre Faktörleri
İş Düzenleme, İşler ve Görevler
Ergonomik Yaklaşım
Ek Bilgi Kaynakları
Stok Kodu
9789750205835
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
215
Basım Yeri
Ankara
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat