Ceza Muhakemesi Hukukunda Çapraz Sorgu

%5
Ceza Muhakemesi Hukukunda Çapraz Sorgu,Burcu Demren Dönmez Ceza Muhakemesi Hukukunda Çapraz Sorgu,Burcu Demren Dönmez Ceza Muhakemesi Hukukunda Çapraz Sorgu,Burcu Demren Dönmez Ceza Muhakemesi Hukukunda Çapraz Sorgu,Burcu Demren Dönmez
   

Liste Fiyatı : 39,00 TL
İndirimli Fiyat : 37,05 TL

Havale/EFT ile 36,60 TL
(Bu ürünü aldığınızda 37 puan kazanacaksınız)
   37

Temin süresi 6 iş günüdür.

Adet
2001 yılında Anayasa değişiklikleri ile başlayan Avrupa Birliği Uyum Süreci çerçevesinde Türk Hukuk Sistemi büyük bir reforma tabi kılınmış ve Türk Ceza Kanunu ve Ceza Muhakemesi Kanunu tamamen yenilenmiştir. Yeni Ceza Muhakemesi Kanunu beraberinde yeni hukuk kurumlarını da getirmiştir.

CMK m.201'de düzenlenen Doğrudan Soru Yöneltme faaliyeti de, eski kanunda koşullarının ağırlığı nedeniyle uygulanamayan Tanıklarla bilirkişinin savcı ve sanık tarafından dinlenmeleri ve istizahları başlıklı CMUK m.232 vd. maddelerinin işlevsel hale getirildiği yeni yüzüdür. Ancak eski kanun döneminde hemen hemen hiçbir uygulanma imkanı bulunmamış çapraz sorgu benzeri bu düzenlemenin yeni kanun bakımından nasıl uygulanması gerektiği Ceza Muhakemesi Hukukunda Çapraz sorgu adlı eserde mukayeseli hukuk ve Türk Hukuku kıyaslanmak suretiyle açıklığa kavuşturulmaya çalışılmış ve mukayeseli hukuk içtihat ve uygulamaları örneklenerek somutlaştırılmıştır.

Eserde ayrıca, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararları ve uygulamasında çapraz sorgu, çapraz sorgu teknik ve taktikleri, doğrudan soru yönelten ve yöneltilen kişilerin hak ve yetkileri ile hakimlerin konumu, deliller, delil yasakları ve CMK'daki düzenlemeler mukayeseli olarak örneklerle açıklanmaya çalışılmıştır.

Konu Başlıkları:
Kavram, Çapraz Sorguya Hakim Olan Ceza Muhakemesi İlkeleri, Ceza Muhakemesine Hakim Olan Sistemler, Tarihçe ve Çapraz Sorgunun İnsan Hakları Bakımından Önemi
Stok Kodu
9789750203664
Boyut
16x23 cm
Sayfa Sayısı
328
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2007-01
Kapak Türü
Karton Kapaklı
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat