Toplumsal İnsanın Evrensel Doğası ve Cinsel Suçlar

%5
Toplumsal İnsanın Evrensel Doğası ve Cinsel Suçlar,Cahit Can Toplumsal İnsanın Evrensel Doğası ve Cinsel Suçlar,Cahit Can Toplumsal İnsanın Evrensel Doğası ve Cinsel Suçlar,Cahit Can
   

Liste Fiyatı : 22,50 TL
İndirimli Fiyat : 21,38 TL

Havale/EFT ile 21,12 TL
(Bu ürünü aldığınızda 21 puan kazanacaksınız)
   21

Temin süresi 6 iş günüdür.

Adet
Bu kitabın yazılmasının başlıca amacı, biyolojik insanın konumundan giderek uzaklaşmaya başlayan toplumsal insanın kimi evrensel; yapma, düşünme, duyumsama biçimlerinin olup olmadığının saptanması ve bu biçimlerin kültürel kurumların yönünü ne ölçüde etkilediklerinin sorgulanmasıdır. Kültürel tüm kurumların eş süremli ve art süremli tüm gelişmeleri araştırılamayacağı için, biyolojik cinsellik ve ondan kaynaklanan cinsel suçlar, araştırmada temel öğe olarak ele alınmışlardır.

Tarih, sosyoloji, felsefe, psikoloji, hukuk vb. gibi insanbilimlerinin ortaklaşa konularına yönelerek disiplinler arası bir sentez oluşturma çabasıyla hazırlanmış olan bu eser, toplumsal insanın; antropolojik, sosyolojik, psikolojik konumunu ve özellikle felsefi düşüncenin ve hukukun hangi insani eğilimler uzantısında varlık kazandıklarını ve ayrıca cinsel suç kavramının ne tür fiilleri kapsayabileceğini merak eden herkese hitap etmektedir.
Stok Kodu
9789753474894
Boyut
140-210
Sayfa Sayısı
542
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2002
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat