Avrupa Topluluğu HukukundaTasarımların Korunması (Topluluk Tasarımı)Topluluk Tasarımı

%4
Avrupa Topluluğu HukukundaTasarımların Korunması (Topluluk Tasarım Avrupa Topluluğu HukukundaTasarımların Korunması (Topluluk Tasarım Avrupa Topluluğu HukukundaTasarımların Korunması (Topluluk Tasarım Avrupa Topluluğu HukukundaTasarımların Korunması (Topluluk Tasarım
   

Liste Fiyatı : 49,90 TL
İndirimli Fiyat : 47,90 TL
(Bu ürünü aldığınızda 47 puan kazanacaksınız)
   47

Temin süresi 6 iş günüdür.

Adet
Daha önce kitap düzeyinde ele alınmamış bir konuya açıklık getiren bu kitapta, 'Topluluk Tasarımı' bütün yönleriyle ele alınmıştır. Topluluk Hukukunda 2002 tarihli Topluluk tasarım Tüzüğü ile, 1994 tarihinde yürürlüğe giren Topluluk Markası model alınarak, yeni bir hak türü oluşturulmuştur: Topluluk Tasarımı. Böylece 1971 tarihli Benelüx düzenlemesi bir tarafa bırakılırsa dünyada tasarımlar bakımından ülkesel korumadan bölgesel korumaya geçilmiştir.

Topluluk Tasarımının kabulü fikri mülkiyet haklarındaki uluslararası korumanın giderek gerekli hale geldiği günümüzde bu haklar bakımından çok önemli bir adım ve kazanımdır. Bu bağlamda Avrupa Topluluğu hukukunda tasarımlar, kurum şartları, hak sahipliği, başvuru ve tüzel hukuki işlemle hükümsüzlük, davalar ve yetkili, görevli makamlar incelenmiştir.

Konu Başlıkları:
Kavram ve İlkeler
Koruma Şartları
Koruma Kapsamı
Korumanın Sınırları
Koruma Dışı Haller
Başvuru ve Tescil
Hak Sahibi
Hakkın Niteliği
Hukuki İşlemler
Hükümsüzlük
Yargı Yetkisi ve Yargılama Usulü
Tescilsiz Tasarım
İlgili Mevzuat
Stok Kodu
9789753475723
Boyut
16x23 cm
Sayfa Sayısı
238
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2002-12
Kapak Türü
Karton Kapaklı
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat