Karşılaştırmalı Yazın Bilim ve Yazınlararasılık, Sanatlararasılık Üzerine

%5
Karşılaştırmalı Yazın Bilim ve Yazınlararasılık,Sanatlararasılık Üzeri Karşılaştırmalı Yazın Bilim ve Yazınlararasılık,Sanatlararasılık Üzeri Karşılaştırmalı Yazın Bilim ve Yazınlararasılık,Sanatlararasılık Üzeri
   

Liste Fiyatı : 15,00 TL
İndirimli Fiyat : 14,25 TL

Havale/EFT ile 14,08 TL
(Bu ürünü aldığınızda 14 puan kazanacaksınız)
   14

Temin süresi 6 iş günüdür.

Adet
Kitabın amacı, karşılaştırmalı yazınbilim alanında yeni bir söylem üretmek değil, bu alandaki söylemlerin söyleşimsel tarihini ve araştırma alanını tartışmaktır. Kitap, Türkiye'deki yabancı filoloji bölümlerine, Türkoloji bölümlerine, bir bölümüyle de İletişim Fakültelerinin sinema-televizyon bölümlerine hitap etmektedir. Bu alanda akademik anlamda çıkarılmış ilk kitap olma özelliğini taşımaktadır.

Kitapta, karşılaştırmalı yazınbiliminin ilk evresi, öncü bilimcileri, ekolleri, ekolleri oluşturan temel metinler, metinlerde beliren temel yaklaşımlar, yazın ve yazın kuramları, karşılaştırmalı yazınbiliminin etkinleştiği alanlar, karşılaştırmalı yazın tarihinin alanlarını oluşturan yazınlararasılık ve sanatlararasılık ilişkiler ile yazınlararası ve sanatlararası iletişim konuları tartışılmış ve karşılaştırma yöntemi dizgeselleştirilmeye çalışılmıştır.
Stok Kodu
9789750202278
Boyut
160-235
Sayfa Sayısı
254
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2006
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat