Yeni İktisat Okulları

%4
Yeni İktisat Okulları,Coşkun Can Aktan Yeni İktisat Okulları,Coşkun Can Aktan Yeni İktisat Okulları,Coşkun Can Aktan Yeni İktisat Okulları,Coşkun Can Aktan
   

Liste Fiyatı : 24,90 TL
İndirimli Fiyat : 23,90 TL
(Bu ürünü aldığınızda 23 puan kazanacaksınız)
   23

Temin süresi 6 iş günüdür.

Adet
1929 Ekonomik bunalımının ortaya çıkardığı sorunların klasik iktisadın temel ilkelerinden birisi olarak kabul edilen laissez–faire politikasına dayalı olarak açıklanmaması, depresyon sonrasında alternatif bir iktisadi düşünce olarak Keynezyen İktisadı (talep yönlü iktisat)gündeme getirmiştir.

Talep yönlü iktisadın müdahaleci sosyal devlet anlayışının önemini kaybetmesinde ve sosyalizmin çöküşünde hiç şüphesiz1960'lı ve 1970'li yıllarda seslerini duyurmaya başlayan çağdaş liberal düşünce okullarının büyük etkisi olmuştur. Liberalizmin yeniden doğması ve yükselmesine fikir alanında öncülük eden çağdaş liberal düşünce okulları müdahaleci devlet anlayışını şiddetle eleştirerek devletin görev ve fonksiyonlarını sorgulamaya başlamıştır.

Bu kitapta, klasik liberalizmin temel ilke ve politikalarını çağdaş bir yorumla yeniden gündeme getiren iktisadi düşünce okullarının öğretileri incelenmektedir.

Konu Başlıkları:
Keynezyen İktisat Okulu
Arz – Yönlü İktisat Okulu
Virginia Politik İktisat Okulu
Freiburg İktisat ve Hukuk Okulu
Chicago İktisat Okulu
Avusturya İktisat Okulu
Stok Kodu
9789750206672
Boyut
13x19 cm
Sayfa Sayısı
229
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2008-02
Kapak Türü
Karton Kapaklı
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat