Yayın Yoluyla Kişilik Haklarına Saldırı ve Basında Sorumluluk

%4
Yayın Yoluyla Kişilik Haklarına Saldırı ve Basında Sorumluluk,Erhan Gü Yayın Yoluyla Kişilik Haklarına Saldırı ve Basında Sorumluluk,Erhan Gü Yayın Yoluyla Kişilik Haklarına Saldırı ve Basında Sorumluluk,Erhan Gü Yayın Yoluyla Kişilik Haklarına Saldırı ve Basında Sorumluluk,Erhan Gü
   

Liste Fiyatı : 39,90 TL
İndirimli Fiyat : 38,30 TL
(Bu ürünü aldığınızda 38 puan kazanacaksınız)
   38

Temin süresi 6 iş günüdür.

Adet
Her hukuki çekişmede olduğu gibi yayın yoluyla kişilik haklarına saldırıda bulunulmasında da iki yarar çatışmaktadır. Bunlar, basın özgürlüğü ile bireyin kişilik hakkıdır.

Günümüzde basın, uygar toplumlar için dayanılmaz bir gereksinim haline gelmiştir. Kendi kendini denetleyerek gelişen basın, topluma büyük hizmetler sunmaktadır. Ne var ki bu büyük güç, zaman zaman kötüye de kullanılmaktadır.

Cumhuriyet Başsavcısı Erhan Günay'ın kaleme aldığı kitap; özellikle de yazılı basın araç edilerek bireye yapılan saldırıdan doğan cezai ve hukuki sorumluluğa ilişkin uygulama ile bilimsel görüşleri bir arada sunmaktadır. Bir başka deyişle kitap, olumsuz yönde kullanılan basın gücünün yargı yoluyla etkisiz hale getirilmesini amaçlamıştır.
Stok Kodu
9789753472210
Boyut
16x23 cm
Sayfa Sayısı
460
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
1999-04
Kapak Türü
Karton Kapaklı
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat