Yeni Türk Ceza YasasındakiHakaret Suçları

%5
Yeni Türk Ceza YasasındakiHakaret Suçları,Erol Çetin Yeni Türk Ceza YasasındakiHakaret Suçları,Erol Çetin Yeni Türk Ceza YasasındakiHakaret Suçları,Erol Çetin Yeni Türk Ceza YasasındakiHakaret Suçları,Erol Çetin
   

Liste Fiyatı : 45,00 TL
İndirimli Fiyat : 42,75 TL

Havale/EFT ile 42,23 TL
(Bu ürünü aldığınızda 42 puan kazanacaksınız)
   42

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Dört bölümden oluşan kitabın birinci bölümünde genel tahkir suçları, ikinci bölümünde Cumhurbaşkanına, devletin egemenlik alametlerine; Türklüğe, Cumhuriyete, devletin kurum ve organlarına hakaret suçları açıklanmıştır. Üçüncü bölümünde hakaret suçlarının basın ve radyo–televizyon yoluyla işlenmesi durumunda kimlerin sorumlu tutulması gerektiği ve bu durumda yetkili ve görevli olacak mahkemeler gösterilmiş, dördüncü ve son bölümünde hakaret suçlarında hukuka uygunluk nedenleri incelenmiştir.
Her bölümde işlenen konularla ilgili olarak 765 sayılı Ceza Yasası yürürlükte iken verilmiş olmalarına karşın Yeni Ceza Yasasının uygulamasına da ışık tutacağı düşünülen bazı Yargıtay kararlarına yer verilmiştir.

Konu Başlıkları:
Genel Tahkir Suçları (Şerefe Karşı Suçlar)
Özel Tahkir Suçları (Cumhurbaşkanına; Devletin Egemenlik Alametlerine, Türklüğe, Cumhuriyete, Devletin Kurum ve Organlarına Hakaret)
Basın ve Radyo Televizyon Yoluyla Hakaret
Hakaret Suçlarında Hukuka Uygunluk Nedenleri
Stok Kodu
9789750207808
Boyut
16x23 cm
Sayfa Sayısı
392
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2008-06
Kapak Türü
Karton Kapaklı
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat