Mahalle Muhtarının El Kitabı

%5
Mahalle Muhtarının El Kitabı,Fethi Aytaç Mahalle Muhtarının El Kitabı,Fethi Aytaç Mahalle Muhtarının El Kitabı,Fethi Aytaç
   

Liste Fiyatı : 33,00 TL
İndirimli Fiyat : 31,35 TL

Havale/EFT ile 30,97 TL
(Bu ürünü aldığınızda 31 puan kazanacaksınız)
   31

Temin süresi 6 iş günüdür.

Adet
"Mahalle Muhtarının El Kitabı"nın ilk baskısının çok uzun süre önce tükenmesine rağmen sürekli olarak Yerel Yönetim Reformu veya Kamu Yönetim Reformu çalışmaları içinde mahalle muhtarlığına yeni bir statü kazandırılacağına dair vaatler karşısında kitabın ikinci baskısı sürekli ertelenmiştir. Gerçekleştirilecek Yerel Yönetimler Reformu?nun bir süre daha gecikeceğinin anlaşılması üzerine 28 Mart yerel seçimleri öncesinde doğacak ihtiyaç da düşünülerek kitabın yenilenmesiyle birlikte 2. baskısı yapılmıştır.
Bir tüzel kişiliğe sahip olan köy muhtarlığına karşı mahalle muhtarının böyle bir statüye sahip olmaması nedeniyle her ne kadar iki muhtarlık arasında fark varsa da göçlerle artan şehirlerin nüfusları beraberinde ilçeler kadar nüfusa sahip çok büyük mahalleler yaratmıştır. Bu nüfus artışı beraberinde mahalle muhtarının önemini arttırmış muhtarlar belediye idaresi ile seçmen kitleleri arasında adeta bir aracı birim haline gelmişlerdir.
Ayrıca, kitabın yeni baskısında, değişecek kanunlarda göz önünde tutularak İçişleri Bakanlığınca hazırlanmış Yerel Yönetimler Reformu Kanun tasarılarında mahalle muhtarları ile ilgili olarak yer alan hükümlere kitabın sonunda yer verilmiştir.
Stok Kodu
9789753477376
Boyut
160-235
Sayfa Sayısı
246
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2004
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat