Paranın Değer Kaybından Doğan Zararın Tazmin Edilebilirliği

%4
Paranın Değer Kaybından Doğan Zararın Tazmin Edilebilirliği,Hakan Alba Paranın Değer Kaybından Doğan Zararın Tazmin Edilebilirliği,Hakan Alba Paranın Değer Kaybından Doğan Zararın Tazmin Edilebilirliği,Hakan Alba Paranın Değer Kaybından Doğan Zararın Tazmin Edilebilirliği,Hakan Alba
   

Liste Fiyatı : 54,90 TL
İndirimli Fiyat : 52,70 TL
(Bu ürünü aldığınızda 52 puan kazanacaksınız)
   52

Temin süresi 6 iş günüdür.

Adet
Ülkemizde yaşanan uzun süreli para değeri düşmeleri nedeniyle, alacaklıların para borçlarında zarara uğramaları sonucu doğmuştur. Bu durum ödeme işlemlerinde, borçlu lehine fakat alacaklı aleyhine sonuçlar doğurmuştur. İşte ekonominin dinamiklerindeki alacaklı aleyhine zarara neden olan olumsuz gelişmelerin, hukuk düzeni çerçevesinde tazmin edilebilirliğini ortaya koyarak, Uygulama ve Öğretideki çelişkileri ortadan kaldırma amacı güdülmüştür.

Bu çalışmanın amacı borçlu temerrüdü dışındaki sebeplere paranın değer kaybının hukuk Sistemimizin öngördüğü çözümleri Konuya genel bir giriş yaptıktan sonra ilk bölümde temel kavramlara bu kapsamda, para, para değeri, para borcu, paranın değer kaybını doğuran olaylar ve hukuk düzeninin buna tepkisi ile munzam zarar tazminatının şartları, üçüncü bölümde ise, munzam zarar kalemleri ve munzam zarar tazminatına ilişkin esaslara, hesaplanması vs. değinilmiştir. Sonuç bölümünde ise, çalışmada verilen sonuçlara kısaca değinilmiş ve sorunun ortadan kalkmasına yönelik önerilerimize yer verilmiştir.

Konu Başlıkları:
Para Kavramı
Para Değeri Kavramı
Para Borcu Kavramı
Para Borçlarında Borçlunun Temerrüdü ve Ona Bağlanan Sonuçlar
Faiz Kavramı, Yasal Faiz, Temerrüt Faizi
Munzam Zarar Tazminatının Şartları
Munzam Zarar Tazminatı Kalemleri
Munzam Zarar Tazminatının Hesaplanması ve Tazminata İlişkin Esaslar
Stok Kodu
9789753477406
Boyut
16x23 cm
Sayfa Sayısı
258
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2004-01
Kapak Türü
Karton Kapaklı
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat