Türkiye Avrupa Birliği İlişkileri Siyasal, Bölgesel ve Ekonomik BoyutlarSiyasal, Bölgesel ve Ekonomik Boyutlar

%4
Türkiye Avrupa Birliği İlişkileri Siyasal,Bölgesel ve Ekonomik Boyutla Türkiye Avrupa Birliği İlişkileri Siyasal,Bölgesel ve Ekonomik Boyutla Türkiye Avrupa Birliği İlişkileri Siyasal,Bölgesel ve Ekonomik Boyutla Türkiye Avrupa Birliği İlişkileri Siyasal,Bölgesel ve Ekonomik Boyutla
   

Liste Fiyatı : 39,90 TL
İndirimli Fiyat : 38,30 TL
(Bu ürünü aldığınızda 38 puan kazanacaksınız)
   38

Temin süresi 6 iş günüdür.

Adet
Türkiye Avrupa Birliği ilişkilerini çok boyutlu bir şekilde ele alan bu çalışma, politik entegrasyon teorileri ile Avrupa bütünleşmesinin yapısını ortaya koymaya çalışmakta ve Türkiye' in önemini artıran uluslararası boyutları değerlendirmektedir.

Kitapta, Türkiye' nin müzakere sürecinde karşılaşacağı siyasal kurumlar ve ekonomik gelişmeler, Kamu yönetimindeki gelişmeler, insan hakları sivil toplum örgütlerinin yanı sıra yabancı sermaye, para birliği, kayıtdışı sektör, istihdam ve KOBİ politikaları ile çevre politikası gibi ekonomik konular uzmanları tarafından ayrıntılı bir şekilde tartışılmıştır.

Bu değerlendirmeler, Türkiye Avrupa Birliği ilişkilerinin çok boyutlu ele alınması gerektiğini açık bir şekilde ortaya koymaktadır. Dolayısıyla bu çalışma, Türkiye Avrupa Birliği ilişkilerini bu çerçevede ele alarak literatüre katkıda bulunacaktır.

Konu Başlıkları:
Entegrasyon Teorileri Işığında Avrupa Bütünleşmesi ve Genişlemesi
Türkiye'de Demokratikleşme Sürecine Avrupa Birliği'nin Etkisi
Avrupa Birliği ve Türkiye'de Kişisel Verilerin Korunmasında Denetim Sorunu
AB ve Türkiye'de Yerel Yönetimlerin Özerkliği
Kıbrıs Sorunu ve Türkiye'nin Kafkasya ve Orta Asya ile İlişkileri ve Bu İlişkileri ve Bu İlişkilerin Türkiye'ye Yansımaları
Euro'nun Uluslararası Finans Sistemi İçerisindeki Yeri
Avrupa Birliği İstihdam Politikaları ve Türkiye
Stok Kodu
9789750200700
Boyut
16x23 cm
Sayfa Sayısı
467
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2005-10
Kapak Türü
Karton Kapaklı
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat