Açıklamalı- İçtihatlı Nüfus Davaları ve Nüfus İşlemleri

%5
Açıklamalı- İçtihatlı Nüfus Davaları ve Nüfus İşlemleri,Hasan Özkan Açıklamalı- İçtihatlı Nüfus Davaları ve Nüfus İşlemleri,Hasan Özkan
   

Liste Fiyatı : 125,00 TL
İndirimli Fiyat : 118,75 TL

Havale/EFT ile 117,31 TL
(Bu ürünü aldığınızda 118 puan kazanacaksınız)
   118

Temin süresi 6 iş günüdür.

Adet
Nüfus işlemleri günlük hayatımızda ölümden doğuma kadar evlenme, boşanma, isim alma, evlat edinme gibi bir çok işlemde karşımıza çıkmaktadır. Nüfus davaları mahkemelerde geniş bir yer kaplamakta ve nüfus mevzuatındaki dağınıklıktan dolayı da uzun sürede sonuçlanmaktadır. Bu çalışma; tüm nüfusçulara, nüfus işlemleri ile uğraşanlara, hukukçulara ve uygulamacılar ile tüm insanlara faydalı olacağı düşünülerek hazırlanmıştır.

Üç kitaptan oluşan çalışmanın ilkinde tüm nüfus davaları incelenmiş, her konunun sonunda dilekçe örnekleri ile Yargıtay kararları yer almıştır. İkinci kitap ise tüm nüfus işlemlerine ayrılmış, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri genel Müdürlüğü yönerge ve genelgeleriyle uygulamaya ışık tutulmuştur. Çalışmanın üçüncü ve son kitabı nüfus davaları ve nüfus işlemleri ve olaylarının dayanakları mevzuat (Yasa, yönetmelik, talimat, ve uluslararası sözleşmeler) yer almaktadır.
Stok Kodu
9789753477277
Boyut
170-250
Sayfa Sayısı
1117
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2004-12
Kapak Türü
Ciltli
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat