Yargıtay Hukuk Genel Kurulu'nun 10 Yıllık Emsal Kararları

%5
Yargıtay Hukuk Genel Kurulu'nun 10 Yıllık Emsal Kararları,İhsan De Yargıtay Hukuk Genel Kurulu'nun 10 Yıllık Emsal Kararları,İhsan De Yargıtay Hukuk Genel Kurulu'nun 10 Yıllık Emsal Kararları,İhsan De Yargıtay Hukuk Genel Kurulu'nun 10 Yıllık Emsal Kararları,İhsan De
   

Liste Fiyatı : 125,00 TL
İndirimli Fiyat : 118,75 TL

Havale/EFT ile 117,31 TL
(Bu ürünü aldığınızda 118 puan kazanacaksınız)
   118

Temin süresi 6 iş günüdür.

Adet
Bu derlemede, Yargıtay Hukuk Genel Kurulu'nun emsal nitelikteki kararlarına yer verilmektedir. Aynı konuda değişik tarihlerde verilmiş kararlar arasından, olabildiğince yakın tarihleri taşıyanlar tercih edilmiştir. Bunda amaç, uygulayıcıların genellikle Yargıtay Daireleri ve Genel Kurullarının görüş ve eğilimlerini öğrenmeye duydukları ihtiyaçtır.

Kararların birçoğunda, ilgili mevzuat hükümlerinin gösterildiği bölümde Türk Kanun Medenisi' nin o olaya uygulanan maddesinin, sonradan yürürlüğe giren Türk Medeni Kanunu'ndaki karşılığı olan madde numarası parantez içerisinde ve italik harflerle belirtilmiştir. Böylece, okuyucuya, hükümler arasında kolayca bir karşılaştırma yapabilme olanağı sağlanmıştır.

Kitabın sonunda, hem kavramlara göre hem de ilgili mevzuat normlarına göre arama yapmayı sağlayacak nitelikle oldukça ayrıntılı, iki ayrı fihrist yer almaktadır.
Stok Kodu
9789753478007
Boyut
17x24 cm
Sayfa Sayısı
1434
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2004-06
Kapak Türü
Ciltli
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat