Türk Ceza Yargılaması Hukukunda Yakalama ve Gözaltına Alma

%5
Türk Ceza Yargılaması Hukukunda Yakalama ve Gözaltına Alma,İlyas Şahin Türk Ceza Yargılaması Hukukunda Yakalama ve Gözaltına Alma,İlyas Şahin Türk Ceza Yargılaması Hukukunda Yakalama ve Gözaltına Alma,İlyas Şahin
   

Liste Fiyatı : 53,00 TL
İndirimli Fiyat : 50,35 TL

Havale/EFT ile 49,74 TL
(Bu ürünü aldığınızda 50 puan kazanacaksınız)
   50

Temin süresi 6 iş günüdür.

Adet
Kolluğun adli ya da önleme amaçlı yakalama yetkisini kullanması sonucunda, kişi hakları ile kolluk yetkileri arasında oluşan kesişme alanı, diğer bir ifade ile gözaltına alma, ilke olarak 24 saattir. Ancak bazı koşullarda da uzayabilen bir süreçtir. Süreç olarak kısa olmasına karşılık insan için varlığında değil ama yokluğunda değeri anlaşabilen özgürlüğün ortadan kaldırılmasına ve birçok temel hakkın kısıtlanmasına neden olduğu için önemlidir. Kişi özgürlüğünü sınırlayan koruma tedbirleri, sonucu itibariyle ağır ve insan hakları açısından önemli tedbirlerdir ve bunların arasında yakalama da yer almaktadır.

Gözaltına alma işlemine hakim olan ilkeler, Yakalama ve göz altına alma ile ilgili genel esaslar, gözaltına alma işlemi ile ilgili hukuka aykırılıklar ve sonuçları olarak 3 ana bölümden oluşan çalışmanın sonuna "Yakalama, Gözaltına Alma ve İfade Alma Yönetmeliği" eklenmiştir. Uluslararası kuruluşların İnsan Hakları konusundaki hassasiyetleri bir tarafa, yakalama ve gözaltına almada uygulanacak yönetmelik Türkiye?nin kendi insanına verdiği değerin bir göstergesi olacaktır.
Stok Kodu
9789753478533
Boyut
160-235
Sayfa Sayısı
495
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2004-12
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat