Açıklamalı – GerekçeliDevlet Memurları Kanunu

%4
Açıklamalı – GerekçeliDevlet Memurları Kanunu,Kemalettin Alikaşifoğlu Açıklamalı – GerekçeliDevlet Memurları Kanunu,Kemalettin Alikaşifoğlu Açıklamalı – GerekçeliDevlet Memurları Kanunu,Kemalettin Alikaşifoğlu Açıklamalı – GerekçeliDevlet Memurları Kanunu,Kemalettin Alikaşifoğlu
   

Liste Fiyatı : 99,90 TL
İndirimli Fiyat : 95,90 TL
(Bu ürünü aldığınızda 95 puan kazanacaksınız)
   95

Temin süresi 6 iş günüdür.

Adet
Genel ve katma bütçeli kurumlar ve özel idareler yanında belediyeler ve belediyelerin kurdukları birlikler ile bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlarda çalışan memurlar hakkında uygulanan 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu yayınlandığı tarihten bugüne kadar 122 defa değişikliğe uğramıştır.

Bu düzenlemelerin bir kısmı doğrudan 657 sayılı Kanunda yapılırken, diğer bir bölümü başka konuları içeren kanun ve kanun hükmünde kararnamelerle yapılmıştır. O nedenle Devlet Memurları Kanununa ilişkin maddeleri sağlıklı bir şekilde yorumlamak, yıllardan beri bu işle uğraşanlar için dahi büyük bir zorluk oluşturmaktadır. Bu eserde, yapılan tüm değişiklikler büyük bir titizlikle incelenerek eklenmiştir.

Yapıtta, 657 sayılı devlet memurları kanununun geneli üzerinde bilgiler, madde düzeyinde açıklamalar, değişiklikleri ile birlikte tüm madde gerekçeleri, yürürlükte bulunan maddelerin içeriğini açıklar nitelikte olmadığından, bu durumda TBMM İhtisas Komisyonları Raporları, konuya ilişkin yargı kararları, bugün için de geçerliliğini koruyan Maliye Bakanlığının Devlet Memurları Kanununa ilişkin Genel Tebliğleri, ilgili yasa ve yönetmelikler yer almaktadır.

Bu kitap, genel ve katma bütçeli kurumlarla, bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşların ve kefalet sandıklarının asli ve sürekli olarak çalışanları ve ayrıca il özel idareleri ve belediyelerde görevli personeli yakından ilgilendirmektedir.

Konu Başlıkları:
Kapsam, Amaç, Temel İlkeler, İstihdam Şekilleri
Ödevler ve Sorumluluklar
Genel Haklar
Yasaklar
Sınıflandırma
Devlet Memurluğuna Alınma
Hizmet Şartları ve Şekilleri
Memurluğun Sona Ermesi
Siciller
Disiplin
Mali Hükümler
Sosyal Haklar ve Yardımlar
Devlet Memurlarının Yetiştirilmesi
Stok Kodu
9789753474757
Boyut
16x23 cm
Sayfa Sayısı
1056
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2002-04
Kapak Türü
Karton Kapaklı
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat