Adli Bilimlerde Ses ve Konuşma İncelemeleri

%4
Adli Bilimlerde Ses ve Konuşma İncelemeleri,Levent Bayram Adli Bilimlerde Ses ve Konuşma İncelemeleri,Levent Bayram Adli Bilimlerde Ses ve Konuşma İncelemeleri,Levent Bayram Adli Bilimlerde Ses ve Konuşma İncelemeleri,Levent Bayram
   

Liste Fiyatı : 64,00 TL
İndirimli Fiyat : 61,44 TL

Havale/EFT ile 60,70 TL
(Bu ürünü aldığınızda 61 puan kazanacaksınız)
   61

Temin süresi 6 iş günüdür.

Adet
Hemen hemen bütün kriminal olaylarda ses, suçun işlenmesinde bir vasıta olarak kullanılmaktadır. Medyalar içerisinde yer alan ses ve konuşma kayıtları, olay/olayların ortaya çıkarılmasında eldeki tek delil olabilir ve şüpheli ya da şüpheliler ortaya çıkarılarak işlenen suçun faillerinin bulunmasında soruşturmacı birimlere kolaylık sağlayabilir.

Suçluların tespit edilip yakalanması, cezalandırılması, adaletin tecelli ettirilmesi ve bu doğrultuda da insanların daha iyi koşullarda yaşayabilmesi bakımından genelde adli bilimlere, özelde de ses ve konuşma incelemeleri alanında çalışan uzmanlara büyük görevler düşmektedir.

Sistematik ve titiz bir çalışmanın ürünü olan bu kitap; kolluk kuvvetlerine, yargı mensuplarına, adli tıp, emniyet ve jandarma olay yeri inceleme birimlerine, hukuk fakülteleri öğrenci ve öğretim görevlilerine, polis akademisi ve polis meslek yüksek okulu öğrencilerine kısaca adalete hizmet eden herkese yararlı olacak bir başvuru kitabı niteliğindedir.
Hazırlanan eser; ele alınan konular ve içerik ile ses ve konuşma incelemeleri alanındaki gerçek olaylar üzerindeki pratik uygulamaları bakımından bir alan uzmanı tarafından hazırlanan ilk kitap olma özelliğini taşımaktadır.

Konu Başlıkları:
Konuşma Anatomisi ve Fizyolojisi
Sesbilim ve Türkçenin Sesdizimi
Ses ve Konuşma İncelemeleri Alanında Adli Servisler
Konuşmacı Teşhis ve Tanıma
Kayıt Güvenilirliği
Kayıt İyileştireme
Bulguların Toplanması, Korunması, Nakil ve Taşıma İşlemleri
Ses ve – veya Görüntü Kayıtlarının Türk Hukukundaki Yeri
Ses ve Konuşma İncelemeleri Uzman Etiği
Ülkemizde Ses ve Konuşma İncelemeleri Alanında Hizmet Yürüten Adli Bilim Laboratuarları
Stok Kodu
9789750207518
Boyut
16x23 cm
Sayfa Sayısı
237
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2008-04
Kapak Türü
Karton Kapaklı
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat