Türk ve İngiliz HukukundaDurdurma ve Arama

%4
Türk ve İngiliz HukukundaDurdurma ve Arama,M. Bedri Eryılmaz Türk ve İngiliz HukukundaDurdurma ve Arama,M. Bedri Eryılmaz Türk ve İngiliz HukukundaDurdurma ve Arama,M. Bedri Eryılmaz Türk ve İngiliz HukukundaDurdurma ve Arama,M. Bedri Eryılmaz
   

Liste Fiyatı : 54,90 TL
İndirimli Fiyat : 52,70 TL
(Bu ürünü aldığınızda 52 puan kazanacaksınız)
   52

Temin süresi 6 iş günüdür.

Adet
Bu kitap, 3 ayı İngiltere'de 9 ayı Türkiye'de yürütülen düzenli bir çalışmanın ürünüdür. Kitabın İngiltere'yi örnek alarak anlatmasının en önemli nedeni 1992 yılından bu yana CMUK yasasında yapılan değişikliklerin Anglo–Amerikan hukuk sistemini esas almasıdır. Anglo–Amerikan sistemi ülkemizde çok iyi bilinmemektedir ve bu sistemin beşiği olan İngiltere AB ve AK üyesi olarak polis teşkilatı dahil, tüm kurum ve kuruluşları ile demokratikleşme sürecini tamamlayan bir ülke olarak görülmektedir.

Bilindiği üzere 3.10.2002 tarih ve 4709 sayılı kanunla TC Anayasasının 20. maddesinin değişmesi ile arama hukuku bir anda Türkiye'nin akademik alanda tartışılan konularından birisi haline gelmiştir.

Kitap bu konuyu sadece teorik olarak incelememiş, uygulama açısından da incelemiştir. Eserde Arama hukukunun uygulamadaki sorunları ve sorunlara çözüm önerileri getirilmiştir. İngiliz hukukuna ve ülkemizde geçerli arama hukuku kurallarının eksikliklerine de dikkat çekilmiş bazı reform önerilerine de yer verilmiştir.

Konu Başlıkları:
Durdurma ve Arama Genel Bilgiler
Durdurma ve Arama Kullanım Şartları, Özel Halleri, Uygulanması ve Sona Ermesi
Durdurma ve Arama Uygulama
Durdurma ve Arama Yetkilerin Kötüye Kullanılmasının Sonuçları
Durdurma ve Arama Sonuç ve Bazı Öneriler
Stok Kodu
9789753476102
Boyut
16x23 cm
Sayfa Sayısı
392
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2003-03
Kapak Türü
Karton Kapaklı
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat