İş Sırrının Korunması (Sır Saklama ve Rekabet Yasağı)

%4
İş Sırrının Korunması (Sır Saklama ve Rekabet Yasağı),M. Fatih İş Sırrının Korunması (Sır Saklama ve Rekabet Yasağı),M. Fatih İş Sırrının Korunması (Sır Saklama ve Rekabet Yasağı),M. Fatih İş Sırrının Korunması (Sır Saklama ve Rekabet Yasağı),M. Fatih
   

Liste Fiyatı : 59,90 TL
İndirimli Fiyat : 57,50 TL
(Bu ürünü aldığınızda 57 puan kazanacaksınız)
   57

Temin süresi 6 iş günüdür.

Adet
İşveren için iş sırları hayati öneme sahiptir. İşverenin bilgisi ve izni olmaksızın bir üçüncü kişiye açıklanması, işçinin sorumluluğunu gerektirir. Bu çalışmada iş sırlarının korunması,işçinin sır saklama ve rekabet yapmama borçları açısından ele alınıp incelenmiştir. Bir işçinin bir işletmede bulunduğu süre zarfında edindiği belli başlı bilgilerin işyeri değişikliği halinde, kural olarak, iade edilmesi mümkün değildir. Söz konusu bilgiler işçinin hafızasında kalmakta ve işçinin genel ve teknik bilgisi ve iş tecrübesi halini almaktadır. Dolayısıyla, bu tür bilgilerle işveren ait bilgilerin ayırt edilmesi büyük zorluk taşımaktadır.

Çalışma üç bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde sır ve rekabet kavramları ile işçinin çalışma ve sözleşme özgürlükleri arasındaki ilişki tespit edilmiştir. İkinci bölümde, hizmet sözleşmesinin kurulması aşamasında ve devam ederken iş sırrının korunmasına değinilmiştir. Üçüncü bölümde de iş sırrının eski işçilere karşı korunması incelenmiş, bu anlamda iş ilişkisi sona erse de sır saklama ve rekabet yapmamam borçlarının akıbetine değinilmiştir.

Konu Başlıkları:
İş Sırrı ve Rekabet Kavramı
İş Hukukunda İş Sırrının Korunmasının Hukukî Dayanağı
İş Sırrının Korunması İle İşçinin İfade, Çalışma ve Sözleşme Özgürlükleri Arasındaki İlişki
Hizmet Sözleşmesi Kurulması Aşamasında İş Sırrının Korunması
Hizmet Sözleşmesi Devam Ederken İş Sırrının Korunması
İş Sırrının Korunması Açısından İşçi Buluşları
İş Sırrının Eski İşçilere Karşı Korunması
İş Sırrının Korunması Açısından İşçi Ayartma
Stok Kodu
9789753476447
Boyut
16x23 cm
Sayfa Sayısı
349
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2003-05
Kapak Türü
Karton Kapaklı
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat