Sermaye Piyasasında Aracı Kurumların Hukuki Sorumluluğu

%4
Sermaye Piyasasında Aracı Kurumların Hukuki Sorumluluğu,M. Murat İnceo Sermaye Piyasasında Aracı Kurumların Hukuki Sorumluluğu,M. Murat İnceo Sermaye Piyasasında Aracı Kurumların Hukuki Sorumluluğu,M. Murat İnceo Sermaye Piyasasında Aracı Kurumların Hukuki Sorumluluğu,M. Murat İnceo
   

Liste Fiyatı : 49,50 TL
İndirimli Fiyat : 47,52 TL
(Bu ürünü aldığınızda 47 puan kazanacaksınız)
   47

Temin süresi 6 iş günüdür.

Adet
Dr. Mehmet Murat İNCEOĞLU'nun çalışmasını benzerlerinden ayıran tarafı sermaye piyasasına ticaret hukukundan ziyade borçlar hukuku yaklaşımı getirmesidir.

Kitap başlıca dört bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde aracı kurumların tanımı, faaliyet alanı, örgüt yapısı ve denetimi gibi aracı kurumlar ile ilgili temel bilgiler verilmiştir. Kitabın ikinci bölümünü aracı kurumların birinci el piyasasındaki işlemlerinden, yani sermaye piyasası araçlarının ihracından ve halka arz yoluyla satışından sorumluluğu oluşturmaktadır. Aracı kurumların ikinci el piyasalardaki işlemlerden doğan sorumlulukları ise üçüncü bölümde ele alınmıştır. Aracı kurumlar ikinci el piyasada daha önce ihraç edilmiş menkul kıymetlerin alım satımına aracılık edebilecekleri gibi, türev araçların alım satımına da aracılık edebilirler. Dördüncü ve son bölümde aracı kurumların aracılık dışındaki sermaye piyasası faaliyetlerinden dolayı sorumlulukları incelenmiştir.

Aracı kurumlar aracılık dışında, portföy yönetimi, yatırım danışmanlığı, menkul kıymetlerin geri alım veya satım taahhüdü ile alım satım faaliyetlerinde bulanabilirler. Ayrıca dördüncü bölümün son kısmında aracı kurumların İMKB – Takas ve Saklama Bankası ile yapmak zorunda oldukları sözleşmenin hukuki nitelikleri ve bu sözleşmeden doğan borçlar yer almaktadır.

Konu Başlıkları:
Genel Olarak Aracı Kurumlar ve Aracı Kurumların Sermaye Piyasasındaki Yeri
Aracı Kurumların Birinci El Piyasasındaki İşlemlerinden Sorumluluğu
Aracı Kurumların İkinci El Piyasasındaki İşlemlerinden Dolayı Sorumluluğu
Aracı Kurumların Aracılık Dışındaki Sermaye Piyasası Faaliyetlerinden Dolayı Sorumluluğu
Stok Kodu
9789753477345
Boyut
16x23 cm
Sayfa Sayısı
230
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2004-01
Kapak Türü
Karton Kapaklı
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat