Ceza Hukukunda Kasttan Doğan Sübjektif Sorumluluk

%4
Ceza Hukukunda Kasttan Doğan Sübjektif Sorumluluk,Mehmet Cemil Ozansü Ceza Hukukunda Kasttan Doğan Sübjektif Sorumluluk,Mehmet Cemil Ozansü Ceza Hukukunda Kasttan Doğan Sübjektif Sorumluluk,Mehmet Cemil Ozansü Ceza Hukukunda Kasttan Doğan Sübjektif Sorumluluk,Mehmet Cemil Ozansü
   

Liste Fiyatı : 47,50 TL
İndirimli Fiyat : 45,60 TL
(Bu ürünü aldığınızda 45 puan kazanacaksınız)
   45

Temin süresi 6 iş günüdür.

Adet
Kitap, üç ana bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde hareket kavramının ceza hukuku bakımından taşıdığı önem, tarihsel gelişime dayalı bir perspektifle ele alınmaya çalışılmıştır. Bununla beraber, yeni TCK ile ülkemizde de gelişmeye başlayan, kusur–kast ayrımı ve kastın suç sistematiği bakımından taşıdığı yapısal konumun analizine değinilmiştir. İkinci bölümde kastın, suçun maddi unsurlarıyla ilişkisi incelenmiştir.

Bu bağlamda, tabii nedensellik ile objektif isnadiyad arasındaki kavramsal farklılık, netice bakımından kastta bulunması gereken bilme unsurunun niteliği, kastın zamansal ve mekansal niteliği ve son olarak, kast ile hukuka aykırılık bilinci arasındaki kuramsal farklılıklara değinilmiştir.

Çalışmanın son bölümünde tipik netice bakımından kastın türleri incelenmiş olup, taammüdün hukuksal niteliği, birinci ve ikinci derecede doğrudan kast, olası kast, neticesi sebebiyle ağırlaşmış suçlarda sübjektif unsurun niteliği ve kastın muhakemede ispatı sorunları incelenmiştir.

Konu Başlıkları:
Kast Kavramının Modellendirilmesi ve Hukuksal Niteliği
Kastın Maddi Unsurlarla İlişkisi
Tipik Netice Bakımından Kast Türleri
Stok Kodu
9789750206238
Boyut
16x23 cm
Sayfa Sayısı
212
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2007-11
Kapak Türü
Karton Kapaklı
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat