İngilizce – Türkçe / Türkçe – İngilizceEkonomi İşletme Sözlüğü

%4
İngilizce – Türkçe / Türkçe – İngilizceEkonomi İşletme Sözlüğü,Nur Key İngilizce – Türkçe / Türkçe – İngilizceEkonomi İşletme Sözlüğü,Nur Key İngilizce – Türkçe / Türkçe – İngilizceEkonomi İşletme Sözlüğü,Nur Key İngilizce – Türkçe / Türkçe – İngilizceEkonomi İşletme Sözlüğü,Nur Key
   

Liste Fiyatı : 26,50 TL
İndirimli Fiyat : 25,44 TL
(Bu ürünü aldığınızda 25 puan kazanacaksınız)
   25

Temin süresi 6 iş günüdür.

Adet
Ekonomi ve İşletme alanlarındaki ihtiyaca cevap verebilmek amacıyla çıkarılan bu sözlük, ilk baskısında daha çok finans, muhasebe, para ve bankacılık ağırlıklıydı. Bu baskıda ekonomi ve işletmenin diğer alt alanları da eklenerek oldukça zengin bir Ekonomi ve İşletme sözlüğü siz okuyucularımızın beğenisine sunulmuştur.

Çalışmanın bu baskısında kelime ve terim sayısı 13368'i İngilizce, 12489'u Türkçe olmak üzere toplam 25857'ye çıkarılmıştır. Bazı terimler için açıklama veya formül verilmekle beraber, sözlük ansiklopedik nitelik taşımamaktadır. Sözlüğün kapsam alanı genişletilmiş; gümrük–gümrükleme, sigortacılık, örgüt, yönetim, insan kaynakları, pazarlama, üretim yönetimi, yöneylem araştırması, bilişim sistemleri, uluslararası kuruluş ve hukuki terminoloji sayısı arttırılmış, kurum adları, yüksek mahkeme çeşitleri, bakanlık adları, ülke adları, ülke paraları, kanun adları, denetleme organlarınca kullanılan terimler ve AB terimlerine daha geniş yer verilmiştir. Ülke adları ve ülke paraları, ekte tablo halinde verilmiştir. Uluslararası Örgütler, AB Kurumları ve seçilmiş Terminolojisi, Türk Kanunları, Türkiye'de Yüksek Mahkemeler, Türkiye'de Bakanlık ve Siyasi Parti adları, İngilizce ve Türkçe olarak ekte sıralanmış, ayrıca sözlük içine alfabetik olarak serpiştirilmiştir.

Bu baskıda, sözlüğün kapsamı ile doğrudan ilişkili olmasa da, sıkça rastlanan güncel kelimelere daha büyük ölçüde yer verilmiştir. Burada amaç, tercüme yapan kişinin elinin altında daha kapsamlı bir kaynak bulunmını sağlamaktır.
Stok Kodu
9789750206047
Boyut
16x23 cm
Sayfa Sayısı
566
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2008-01
Kapak Türü
Karton Kapaklı
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat