İş Mevzuatı Açısından İşverenin El KitabıAçıklamalar - Mevzuat - Belge Örnekleri

%5
İş Mevzuatı Açısından İşverenin El Kitabı,Öcal Kemal Evren
"Çalışanlar, şirketlerin en önemli sermayesidir" diye vurguluyorlar önde gelen insan kaynakları uzmanları. Evet çok doğru bir tanımlama; fakat iş mevzuatını doğru bir şekilde uygulayamıyorsanız en büyük sorun kaynağını da oluşturabilirler aynı zamanda.

İş müfettişi Öcal Kemal Evren, denetim yaptığı şirketlerde karşılaştığı binlerce eksiklik ve hatalı uygulamanın temelde iş mevzuatının bilinmemesi ve doğru uygulanmamasından kaynaklandığını farketmiş. Bu eksikliği gidermeye karar vermiş ve iş mevzuatını okuyucuların daha rahat anlayabileceği bir sistematikle kitabında anlatmış.

Kitapta kanunlardaki madde sırası takip edilmemiş, bunun yerine doğrudan okuyucunun ihtiyaç duyacağı bilgilere göre konular sıralanmış; konuların içerisinde yeri geldikçe ilgili kanun maddelerine referans verilmiş ve ilgili mevzuat kitabın sonuna eklenmiştir.

Ayrıca kitabın ekinde şirketlerde çok sık ihtiyaç duyulan iş sözleşmesi, fesih bildirimi, tutanak, ibraname gibi 100'e yakın belge, dilekçe ve form örneğine de yer verilmiştir.
Stok Kodu
9789750201295
Boyut
160-235
Sayfa Sayısı
731
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2006-12
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat