Tüm BoyutlarıylaÇocuk İstismarı – 1 (Tanımlar)

%5
Tüm BoyutlarıylaÇocuk İstismarı – 1 (Tanımlar),Oğuz Polat Tüm BoyutlarıylaÇocuk İstismarı – 1 (Tanımlar),Oğuz Polat Tüm BoyutlarıylaÇocuk İstismarı – 1 (Tanımlar),Oğuz Polat Tüm BoyutlarıylaÇocuk İstismarı – 1 (Tanımlar),Oğuz Polat Tüm BoyutlarıylaÇocuk İstismarı – 1 (Tanımlar),Oğuz Polat
   

Liste Fiyatı : 37,50 TL
İndirimli Fiyat : 35,63 TL

Havale/EFT ile 35,20 TL
(Bu ürünü aldığınızda 35 puan kazanacaksınız)
   35

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Çocuk İstismarı ve İhmali konusu; ülkemizde geçmişte de varolmakla beraber konunun medyaya bu derece yoğun bir şekilde yansıması oldukça yenidir. Özellikle gündemde cinsel istismarla yer alan konunun aslında bu kadar dikkat çekmeyen pek çok boyutu vardır.

Çocuk pornosu, çocuk fuhuşu, uyuşturucu kullanımı gibi organize suç örgütlerinin çocuklara yönelik davranışları, istismarın kapsamını genişletmekte ve farklı bir boyut kazandırmaktadır. Ayrıca okullarda son zamanlarda ortaya çıkan şiddet olgularının da görülmesi ülkemizde çocuk istismarı konusunda daha ciddi önlemler alınmasını gerektirmektedir. Bu konuda atılacak ilk adım, böyle çok boyutlu bir konunun etraflıca incelenmesi ve öğrenilmesidir.

Seçkin Yayıncılık tarafından Ocak ayında yayınlanan ve konunun önde gelen isimlerinden Prof. Dr. Oğuz Polat tarafından kaleme alınan iki ciltlik Çocuk İstismarı kitabı, birinci ciltte bu sorunu açık bir şekilde tanımlamaya çalışmış, ikinci ciltte de sorunun teşhisi ve tedavisine yer vermiştir.
Kitapta; konular hukuki, tıbbi, sosyolojik, psikolojik ve güvenlik yönleriyle derinlemesine işlenmiş ve bu konudaki mücadelenin ancak tüm ilgili tarafların ortak çalışmasıyla mümkün olabileceği önemle vurgulanmıştır.

Konu Başlıkları:
Tanım
Fiziksel İstismar
Cinsel İstismar
Ensest, Pedofili
Çocuklarda Cinsel Sömürü
Duygusal İstismar
İhmal
Münchausen Sendromu
Akranlar Arası Şiddet
Madde Kullanımı İstismarı
Türkiye'de Durum
Dünya'da Durum
Stok Kodu
9789750203916
Boyut
16x23 cm
Sayfa Sayısı
390
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2007-01
Kapak Türü
Karton Kapaklı
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat