Türkiye'de Kitle İletişim Özgürlüğü

%4
Türkiye'de Kitle İletişim Özgürlüğü,Ömer Gedik Türkiye'de Kitle İletişim Özgürlüğü,Ömer Gedik Türkiye'de Kitle İletişim Özgürlüğü,Ömer Gedik Türkiye'de Kitle İletişim Özgürlüğü,Ömer Gedik
   

Liste Fiyatı : 49,90 TL
İndirimli Fiyat : 47,90 TL

Havale/EFT ile 47,32 TL
(Bu ürünü aldığınızda 47 puan kazanacaksınız)
   47

Temin süresi 6 iş günüdür.

Adet
Bu çalışmada, kitle iletişim özgürlüğünün genel teorisi ortaya konarak, Kitle iletişim kavramından hareketle, bu kavramın özgürlük boyutu ele alınmıştır. Mevzuatımızdaki düzenlemelere kısaca yer verilerek kitle iletişim özgürlüğünün yargı kararlarındaki yansımasına, doktrindeki tartışmalara da girilerek yer verilmiştir.

Bu amaç doğrultusunda ilk önce doktrinde de henüz uzlaşı sağlanamamış olan kitle iletişim kavramı, kitle iletişim araçları da göz önünde bulundurularak tartışılmıştır. Ayrıca, özgürlüğün karşılaştırmalı hukuktaki görünümü anlatılmış ve siyasi rejimlerdeki uygulanışı, genel olarak ele alınmıştır. Karşılaştırmalı hukuktan bahsedilirken özgürlüğün ilk olarak ortaya çıkış sürecinden başlanarak günümüze kadarki dönem incelenmiştir.

Ayrıca kitapta Anayasamızdaki kitle iletişim özgürlüğü ile ilgili hükümlerden bahsedilmiş, bu özgürlük ortaya konduktan sonra, özgürlüğün sınırlandırılmasına ilişkin düzenleme ve sınırlar belirtilmiştir. Pozitif hukukumuzdaki kitle iletişim özgürlüğüne yer veren ve bu özgürlüğü sınırlandıran bazı düzenlemelerden bahsedilmiş ve özgürlüğün Türk yargı kararlarındaki görünümü genel olarak ortaya konmuştur. Ayrıca kitle iletişim özgürlüğünün önündeki en büyük engel olan tekelleşmede incelenen konular içerisindedir.

Konu Başlıkları:
Kitle İletişim Özgürlüğünün Genel Teorisi ve Karşılaştırmalı Hukuktaki Görünümü
1982 Anayasası'nda Kitle İletişim Özgürlüğü
Yargı Kararlarında Kitle İletişim Özgürlüğü
Stok Kodu
9789750206481
Boyut
16x23 cm
Sayfa Sayısı
262
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2008-01
Kapak Türü
Karton Kapaklı
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat