İçtihatlı Türk Ceza Kanunu

%5
İçtihatlı Türk Ceza Kanunu,Osman Yaşar İçtihatlı Türk Ceza Kanunu,Osman Yaşar İçtihatlı Türk Ceza Kanunu,Osman Yaşar
   

Liste Fiyatı : 100,00 TL
İndirimli Fiyat : 95,00 TL

Havale/EFT ile 93,85 TL
(Bu ürünü aldığınızda 95 puan kazanacaksınız)
   95

Temin süresi 6 iş günüdür.

Adet
Yayınevimiz ceza hukuku konusunda hukukçularımızın ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla her yıl pek çok sayıda kitap yayınlamaktadır. Bu kitaplar, ceza kanunun çeşitli bölümlerini detaylı bir şekilde ele alarak o konuda mümkün olduğunca hukukçuları aydınlatmayı amaçlamaktadırlar. Bununla birlikte okuyucularımızdan gelen önerilerde, bu kapsamlı çalışmaların yanı sıra tüm Türk Ceza Kanununu içtihatlarıyla beraber tek bir ciltte toplayan bir çalışmanın eksikliğinin duyulduğu anlaşılmıştır.
Bu amaçla Yargıtay IV. Ceza Dairesi Üyesi Osman Yaşar, yoğun ve titiz bir çalışma sonucunda Yargıtay Ceza Genel Kurulu ve çeşitli Ceza Dairelerinin verdiği binlerce kararı incelemiş ve aralarından emsal teşkil edebilecek olanlarını seçip, özetleyerek ilgili oldukları maddelerin altına yerleştirmiştir.
Kitapta maddelerin altında yer alan içtihatlar, bozmaya temel oluşturan çeşitli hususlar altında gruplanmış ve takip edilebilmesini kolaylaştırmak amacıyla bu içtihat gruplarına kısa başlıklar verilmiştir. Bu başlıklar sayesinde okuyucunun madde içerisinde önemli olan noktaları hemen görmesi ve ilgilendiği konuyla ilgili içtihatlara hemen ulaşabilmesi amaçlanmıştır.
Kitap, ceza hukuku ile ilgilenen tüm hukukçuların masalarının üzerinden eksik etmeyecekleri temel bir başvuru kaynağı olacaktır.
Stok Kodu
9789753473163
Boyut
170-250
Sayfa Sayısı
1501
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2001-12
Kapak Türü
Ciltli
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat