Siyasi Partilerin Seçim Harcamalarının Denetimi

%4
Siyasi Partilerin Seçim Harcamalarının Denetimi,Özlem Çelik Siyasi Partilerin Seçim Harcamalarının Denetimi,Özlem Çelik Siyasi Partilerin Seçim Harcamalarının Denetimi,Özlem Çelik
   

Liste Fiyatı : 39,90 TL
İndirimli Fiyat : 38,30 TL
(Bu ürünü aldığınızda 38 puan kazanacaksınız)
   38

Temin süresi 6 iş günüdür.

Adet
Siyasi parti faaliyetlerinin özel bir türü olan seçim kampanyalarının yürütülmesinde, partinin günlük faaliyetlerini sürdürmek için ihtiyaç duyduğu kaynaklardan farklı miktar ve türde kaynağa ihtiyaç duyulmaktadır.

Partilerin bütün faaliyetleri dolaylı yoldan da olsa seçim kazanma amacına yönelik olmasına rağmen, parti faaliyetleri özellikle seçim dönemlerinde yoğunlaşmaktadır. Bu nedenlerle genellikle seçim kampanyası faaliyetleri, sıradan parti faaliyetlerine göre farklı bir mali rejime ve denetim usulüne tabi tutulmaktadır. Ayrıca pek çok ülkede seçim sürecinde eşitliği temin etmek amacıyla seçim kampanyası hesaplarıyla ilgili düzenlemeler yapılmaktadır. Ancak bu düzenlemelerin büyük çoğunluğu vatandaşların siyasete katılma haklarını temin edebilmek için bazı özgürlükleri kısıtlamaktadır. Bu sebeple kampanya harcamalarına ilişkin düzenlemeler, eşitlik ve özgürlük fikirleri arasındaki gerilim üzerinde şekillenmektedir.

Bu çalışmada siyasi partilerin seçim harcamalarının denetimine ilişkin düzenlemeler ve bu düzenlemelerin özgürlükler üzerindeki etkisi araştırılmaktadır.

Konu Başlıkları:
Siyasi Partilerin Mali Kaynakları
Seçim Harcamalarının Sınırlandırılması ve Denetimi
Türkiye’de Siyasi Partilerin Mali Denetimi
Stok Kodu
9789750217470
Boyut
16x24 cm
Sayfa Sayısı
204
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2012-01
Kapak Türü
Karton Kapaklı
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat