Avrupa Birliği?ne giriş sürecinde (pre-accession period), Birliğin üye ve aday ülkeleri destekleyen pek çok fonu ülkemizin kullanımına açılmış ve özellikle son dönemde, hibe programları da devreye girmiş bulunmaktadır.

Bilindiği üzere, bu fonlardan yararlanmanın en temel koşulu, uygun ve uygulanabilir bir projenin dernek, vakıf, sendika, üniversite ve belediye gibi kar amacı gütmeyen kuruluşlar tarafından sunulmasıdır. Bu nedenle, bu kuruluşlarda proje hazırlama tekniğini bilen ve süreci başarıyla yürütebilecek uzman kişilere acilen ihtiyaç duyulmaktadır.

Kitap, kar amacı gütmeyen kuruluşların bu fonlardan yararlanabilmesi için ihtiyaç duyulan bilgiyi sunmakta ve proje hazırlama konusunda kendisini geliştirmek isteyenlere yol gösterme amacını taşımaktadır. Kitapta, Avrupa Birliği proje değerlendirmelerinde dikkat edilen hususlar tek tek anlatılmış, ekte verilen "proje örneği" ile adayların elinde sunuma hazır bir projenin bulunması hedeflenmiş ve kitabın ekindeki CD ile proje formatı da hazırlayıcıların kullanımına sunulmuştur.

Kitap, AB fonlarından faydalanmaya aday tüm kişi ve kuruluşların proje hazırlarken kullanacakları temel bir başvuru kaynağıdır. www.fatihkitap.com

Stok Kodu
9789750202551
Boyut
13.5 x 19.5 cm
Sayfa Sayısı
171
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2012
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
Kitap Kağıdı
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat