Karşılaştırmalı Reklam Hukuku Mukayeseli Hukukta ve Türk HukukundaMukayeseli Hukukta ve Türk Hukukunda

%4
Karşılaştırmalı Reklam Hukuku Mukayeseli Hukukta ve Türk Hukukunda,Sav Karşılaştırmalı Reklam Hukuku Mukayeseli Hukukta ve Türk Hukukunda,Sav Karşılaştırmalı Reklam Hukuku Mukayeseli Hukukta ve Türk Hukukunda,Sav Karşılaştırmalı Reklam Hukuku Mukayeseli Hukukta ve Türk Hukukunda,Sav
   

Liste Fiyatı : 59,90 TL
İndirimli Fiyat : 57,50 TL
(Bu ürünü aldığınızda 57 puan kazanacaksınız)
   57

Temin süresi 6 iş günüdür.

Adet
Günümüzde her geçen gün sayıları hızla artan TV kanalları, özel radyolar, her zevk ve ilgiye yönelik hazırlanan özel alan dergileri, gazeteler, internet v.b. ile çok gelişmiş kitle iletişim araçları, reklâmların aynı anda yüz milyonlara hatta milyarlarca kişiye aynı anda ulaşmasını mümkün hale getirmektedir. İşletmelerin sunduğu mal ve hizmetlerin tüketicilere tanıtılmasında en önemli reklâm türü ise şüphesiz karşılaştırmalı reklâmdır.

İşte bu çalışmada, ilk önce karşılaştırmalı reklâmın niteliği ve unsurları ele alınmış, Türk Hukukundaki dağınık düzenleme ve uygulamalar ve Ticaret Kanunu Tasarısındaki düzenleme, ardından mukayeseli hukuk bağlamında, 84/450 sayılı AT Direktifi, Alman ve İsviçre Hukuklarındaki düzenlemeler incelenmiş ve uygulamalardan örnekler verilmeye çalışılmıştır. Ayrıca mukayese yapılabilmesi için 84/450 sayılı AT Direktifin Almanca ve İngilizce, Alman ve İsviçre hukuklarındaki düzenlemelerin ise Almanca metinleri, 1957 sayılı Türk Ticaret Kanunu ile Ticaret Kanunu Tasarısının hükümleri ve gerekçesi çalışmanın sonuna eklenmiştir.

Konu Başlıkları:
Karşılaştırmalı Reklam
Türk Hukukunda Karşılaştırmalı Reklam
84 – 450 Sayılı AT Direktifinde ve Alman Hukukunda Karşılaştırmalı Reklam
İsviçre Hukukunda Karşılaştırmalı Reklam
Karşılaştırmalı Reklamın Hukuki Sınırları
Stok Kodu
9789750201752
Boyut
16x24 cm
Sayfa Sayısı
332
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2006-02
Kapak Türü
Karton Kapaklı
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat