Kitaptan Bulunan Konu Başlıkları
/ Temel Kavramlar / Ohm Kanunu / Kirchhoffun Kanunları / Thevenin ve Norton Teoremleri / Mahksimum Güç Transfer Teoremi / Süperpozisyon Teoremi / Çevre Akımlar Yöntemi / Düğüm Gerilimleri Yöntemi / Graf Teorisi / Yükselteçler / İşlemsel Yükselteç (OP-AMP) Devreleri / Kondansatör ve Bobinler / RC, RL ve RLC Devreleri / Birinci ve İkinci Mertebeden Devreler / Baskı Devre Tekniği Ekiyle / Graf Teorisi Ekiyle

Kitapta teori ile birlikte bol sayıda örneğe de yer verilmiştir. Bu sebeple öğrencilerin ders sonrası kendi başlarına çalışmalarına faydalı olacağını umarım.
Kitabın başında elektriğin temel kavramları açıklanarak, ileriki bölümlerde anlatılan konulara öğrencilerin hazırlanmaları düşünülmüştür. Konular kolaydan zora doğru sıralanarak farklı eğitim süreçlerinden bir araya gelen öğrencilerin kısa sürede aynı seviyeye gelmeleri hedeflenmiştir.
Birçok devre kitabında atlanan ancak özellikle Elektrik ve Elektronik Mühendislik Fakültesi öğrencilerinin bilmesi gerektiğine inandığım, devre analiz yöntemlerinin en önemlilerinden olan Graf Teoriside ayrı bir bölüm olarak ele alınmış ve açıklanmıştır.
Stok Kodu
9789750210877
Boyut
165-235
Sayfa Sayısı
353
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2009-11
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat