Patent ve Markanın Ceza Normları ile Korunması

%5
Patent ve Markanın Ceza Normları ile Korunması,Serap Keskin Patent ve Markanın Ceza Normları ile Korunması,Serap Keskin Patent ve Markanın Ceza Normları ile Korunması,Serap Keskin Patent ve Markanın Ceza Normları ile Korunması,Serap Keskin
   

Liste Fiyatı : 30,00 TL
İndirimli Fiyat : 28,50 TL

Havale/EFT ile 28,16 TL
(Bu ürünü aldığınızda 28 puan kazanacaksınız)
   28

Temin süresi 6 iş günüdür.

Adet
Hukuk düzeninde bedensel emek ürünleri gibi düşünsel emek ürünlerinin de ekonomik değeri bulunmaktadır. Dolayısıyla, düşünsel emek ürünleri de hukuksal düzenlemelere ve hukuksal işlemlere konu oluşturabilen mal sayılmaktadır. Geniş anlamda düşünsel mülkiyete karşı işlenen suçların incelenmesi çok geniş bir çalışma olacağından kitabın içeriği sınai haklardan olup en çok ihlal edilen patent ve marka suçları ile sınırlandırılmış.

Kitap iki ana bölümde incelenmiştir. İlk bölümde düşünsel mülkiyet kavramı ve bu kavramın kapsamı incelenmiş, patent ve marka hukuku ile ilgili uluslararası sözleşmeler incelendikten sonra, Türk Hukuku içinde önem taşıyan Avrupa Topluluk Hukukundaki patent ve markayla ilgili düzenlemelerin belirlenmesi ve incelenmesi yapılmıştır.

Kitabın ikinci bölümünde Türk Hukukunda patent ve marka suçları Ceza Hukuku tekniği içinde incelenmiş ve her bir incelemeden sonra ise Avrupa'da Düşünsel Mülkiyet Hukuku alanında önemli bir konumu bulunan ve kısmen Türk Hukukuna da kaynaklık etmiş olan Alman Hukukunda patent ve marka suçları ele alınmıştır.

Konu Başlıkları:
Genel Bilgiler – Uluslararası Sözleşmeler
Avrupa Hukuku Alanındaki Düzenlemeler
Türk Patent ve Marka Hukuku Hakkında Genel Bilgiler
Türk Hukukunda Patent Suçları
Alman Hukukunda Patent Suçları
Türk Hukukunda Marka Suçları
Alman Hukukunda Marka Suçları
Genel Ceza Hukukunda İlgili Suç Tipleri
Stok Kodu
9789753476317
Boyut
16x23 cm
Sayfa Sayısı
196
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2003-05
Kapak Türü
Karton Kapaklı
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat