Uzlaşma ve Önödeme (Uzlaşmaya ve Önödemeye Bağlı Suçlar)

%4
Uzlaşma ve Önödeme (Uzlaşmaya ve Önödemeye Bağlı Suçlar),Seydi Uzlaşma ve Önödeme (Uzlaşmaya ve Önödemeye Bağlı Suçlar),Seydi Uzlaşma ve Önödeme (Uzlaşmaya ve Önödemeye Bağlı Suçlar),Seydi Uzlaşma ve Önödeme (Uzlaşmaya ve Önödemeye Bağlı Suçlar),Seydi
   

Liste Fiyatı : 75,00 TL
İndirimli Fiyat : 72,00 TL
(Bu ürünü aldığınızda 72 puan kazanacaksınız)
   72

Temin süresi 6 iş günüdür.

Adet
Kitapta, uyuşmazlığı klasik yargılama yöntemi dışına çıkartarak çözme esasına dayanan uzlaşma ve önödeme kurumlarının bir kitapta yer almasının yararlı olacağı düşüncesiyle iki konu birlikte ele alınmıştır. Kitap hazırlanırken, günümüze kadar uzlaşma ve önödeme konusunda yazılmış bütün makale ve kitaplar incelenmiş, uzlaşma ve önödemeyle ilgili doktrindeki çeşitli görüşlere yer vererek okuyucuya geniş bir bakış açısı sunmaya çalışılmıştır. Yeri geldikçe Yüksek Mahkemenin uygulamasına aykırı olan görüşler aktarılmaya çalışılmış, fakat uygulamacıları yanıltmamak için Yüksek Mahkemenin konuyla ilgili görüşlerinin belirtilmesi de ihmal edilmemiştir.

Kitapta uygulamada tereddüt duyulacak birçok konu tartışmaya açılmış, kurumun yapısına uygun çözüm önerilerinde bulunulmuştur. Bu kapsamda, TCK ve özel yasalarda yer alan şikayete tabi suçlar incelenerek ilgili her madde sonunda, uzlaşmaya tabi olup olmadıkları konusunda açıklama yapılmıştır.

Konu Başlıkları:
Ceza Muhakemesi Hukukumuzda Uzlaşma Kurumu
Türk Ceza Hukukunda Önödeme
Stok Kodu
9789750205644
Boyut
16x23 cm
Sayfa Sayısı
750
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2007-09
Kapak Türü
Karton Kapaklı
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat