Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu

%4
Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu,Talat Emre Koçak Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu,Talat Emre Koçak Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu,Talat Emre Koçak Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu,Talat Emre Koçak
   

Liste Fiyatı : 36,90 TL
İndirimli Fiyat : 35,42 TL
(Bu ürünü aldığınızda 35 puan kazanacaksınız)
   35

Temin süresi 6 iş günüdür.

Adet
Bu çalışma esas olarak, sporun ulusal ve uluslararası yapılanması dâhilinde sportif ihtilafların nitelikleri ve tahkim yargılamasının özellikleri hakkında bilgi vermekte ve Tahkim Kurulu ile Türkiye Futbol Federasyonu arasındaki ilişkiyi ele almaktadır. Futbol Federasyonu Genel Kurulu'nun yapısı, Tahkim Kurulu'nun yapısı ve işleyişi ile Tahkim Kurulu kararlarının niteliği bu çalışmada detaylı bir şekilde ele alınmış bulunmaktadır.

Bunlara ek olarak, çalışma içinde FIFA İhtilaf Çözüm Dairesi (DRC) ve Lozan merkezli Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) hakkında da bilgi verilmekte ve bu mahkemeler ile Tahkim Kurulu mukayese edilmektedir. Tüm bu bilgiler ışığında futbolun ulusal ve uluslararası yargısı bir bütün olarak ele alınmakta ve ideal bir Tahkim Kurulu'nun nasıl olması gerektiği de çalışma içinde açıklanmaktadır.

Konu Başlıkları:
Sporun Uluslararası Yapılanması
Sportif İhtilaflar
TFF Genel Kurulu'nun Yapısı
TFF Tahkim Kurulu'nun Yapısı
TFF Tahkim Kurulu'nu Benzer Kurul ve Mahkemeler İle Mukayesesi
TFF Tahkim Kurulu'nun İşleyişi
TFF Tahkim Kurulu Kararlarının Niteliği ve Kararlara Karşı Kanun Yolları
Stok Kodu
9789750205583
Boyut
16x23 cm
Sayfa Sayısı
124
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2007-09
Kapak Türü
Karton Kapaklı
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat