İş Sağlığı Güvenliği ve Acil Durum Yönetimi 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve OHSAS 18001 ve ISO 14001 Uyumlu6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve OHSAS 18001 ve ISO 14001 Uyumlu

%5
İş Sağlığı Güvenliği ve Acil Durum Yönetimi 6331 sayılı İş Sağlığı ve İş Sağlığı Güvenliği ve Acil Durum Yönetimi 6331 sayılı İş Sağlığı ve İş Sağlığı Güvenliği ve Acil Durum Yönetimi 6331 sayılı İş Sağlığı ve
   
İlk iki baskının kısa sürede tükenmesi üzerine kitap, gözden geçirilmiş ve güncellenmiş 3. baskısını yapmıştır. Eser, Acil Durum Yönetim Uzmanı ve OHSAS Baş denetçisi Tayfun ÖZDİKMEN’nin, ABD’de National Safety Council ve Southwestern Illinois College'de tamamlamış olduğu eğitimlerden, çeşitli kurum, kuruluş ve kişilere vermiş olduğu “İş Sağlığı Güvenliği ve Acil Durum Yönetimi” konulu eğitimlerinden ve mesleki tecrübelerinden oluşmaktadır. Kitap, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununu ile OHSAS 18001 ve ISO 14001’e uyumlu Acil Durum Yönetimi Sistemi kurulumu dikkate alınarak hazırlanmıştır.

Eser, konu hakkında eğitim alan öğrenciler ve kurum/kuruluşlarda görevli kişiler için hazırlanmıştır. Kitapta yer alan bilgiler, İş Sağlığı Güvenliği ve Acil Durum Yönetimi alanında can, mal ve imaj güvenliğini tehdit eden tehlikeleri en aza indirme konusunda bilgi ve dokümanlar içermektedir. Eserde, güvenlik yönetimi ile ilgili çok sayıda form ve kontrol çizelgesine de ulaşabilirsiniz. Ayrıca 200’ün üzerinde ki sorular ile de konu hakkındaki bilgilerinizi test edebilir, sınavlara hazırlanmayı daha kolay bir hale getirebilirsiniz.

Anlatım dilinin sadeliği ve kolay anlaşılır olması nedeni ile kitap çeşitli üniversitelerde ders kitabı olarak da kullanılmakta ve konuyla ilgili hizmet/eğitim veren meslek gruplarına ve bu alanda kendisini geliştirmek isteyenlere de hitap etmektedir. Kitapta, aşağıda yer alan soruların cevaplarını ve daha fazlasını bulabilirsiniz.

Konu Başlıkları:
İş Sağlığı ve Güvenliği Sistemi Neleri Kapsar ve Nasıl Kurulur?
Risk Analizi Nasıl Yapılır?
Acil Durum Eylem Planları Nasıl Hazırlanır?
Acil Durum Ekiplerinin Seçimi ve Görevleri Nelerdir?
Kriz Masası Ekibi Kimlerden Oluşur ve Görevleri Nelerdir?
Acil Durum Kodları Neleri İçerir ve Nasıl Aktive Edilir?
Acil Durum İstasyonları Nasıl Oluşturulur ve Müdahale Ekipmanları Nelerden Oluşur?
Acil Durum Tahliye Rotaları ve Toplanma Noktaları Nasıl Olmalıdır?
Risklerin Tespiti ve Derecelendirilmesi Nasıl Yapılır?
Acil Durum Eğitimleri ve Tatbikatları Neleri İçerir ve Nasıl Yapılır?
Tehlikeli Madde Tesislerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Nasıl Sağlanır?
Kişisel Koruyucu Ekipmanlar Nelerdir? Nerelerde ve Nasıl Kullanılır?
İş Makineleri ve Araçlarının Güvenli Kullanım Prensipleri Nelerdir?
İş Kazalarında Raporlama ve İletişim Nasıl Yapılmalı?
Yüksekte, Sıcak Üniteleride ve Oksijensiz Alanlarda Nasıl Çalışılmalıdır?
Stok Kodu
9789750231056
Boyut
13x19 cm
Sayfa Sayısı
400
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2015-01
Kapak Türü
Karton Kapaklı
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat