Excel ve Matlab UygulamalıMühendisler İçin Sayısal Çözümleme

%4
Excel ve Matlab UygulamalıMühendisler İçin Sayısal Çözümleme,Vedat Tav Excel ve Matlab UygulamalıMühendisler İçin Sayısal Çözümleme,Vedat Tav Excel ve Matlab UygulamalıMühendisler İçin Sayısal Çözümleme,Vedat Tav
   

Liste Fiyatı : 36,90 TL
İndirimli Fiyat : 35,42 TL
(Bu ürünü aldığınızda 35 puan kazanacaksınız)
   35

Temin süresi 6 iş günüdür.

Adet
Bu kitap, üniversitelerin mühendislik bölümlerinde lisans seviyesinde okutulmakta olan sayısal çözümleme veya benzer adlardaki derslere ders kitabı olacak şekilde hazırlanmıştır.

Kitap, yazarların uzun yıllar anlattığı derslerin notlarından oluşmuş ve teorik olarak anlatılan sayısal yöntemlerin mühendislikte kullanımlarını göstermek için örnekler mühendislik konularından seçilmiştir. Öğrencilerden gelen önerilerden ve geri bildirimlerden konuların daha açık olarak anlaşılabilmesi için grafiksel anlatımlarla da konu anlatımları desteklenmiştir. Ayrıca günümüzde bilgisayar kullanımının giderek yaygınlaşmasından dolayı örnekler Excel veya Matlab programı ile de çözülerek lisans öğrencilerinin program kullanma ve programlama becerilerinin artması amaçlanmıştır.

Mühendislik çalışmaları ve projeleri sonlandırılmadan önce genellikle ekonomik açıdan da değerlendirilmektedir. Bu çerçevede yatırımlar, bugünkü değer, gelecek değer, enflasyon, taksitli ödemeler gibi konular mühendislik ekonomisi bölümün de ayrıca çeşitli örneklerle ele alınmıştır. Kitapta bulunan 140 çözümlü örnek, el hesaplamalarının yanında 50’yi aşkın Matlab ve Excel programları ile de çözülmüştür.

Konu Başlıkları:
Matlab’a Giriş
Sayısal Yöntemler ve Tanımlar
Doğrusal (Lineer) Denklem Sistemlerinin Çözümü
Doğrusal (Lineer) Olmayan Denklemlerin Çözümü
Sonlu Farklar ve Ara Değer Bulma (İnterpolasyon) Yöntemleri
Sayısal Diferansiyel, Türev ve İntegral
Diferansiyel Denklemlerin Sayısal Çözümü
Diferansiyel Denklem Uygulamaları
Sistem Modelleme İçin Eğri (Denklem) Uydurma
Mühendislik Ekonomisi
Stok Kodu
9789750233883
Boyut
16x24 cm
Sayfa Sayısı
392
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2015-08
Kapak Türü
Karton Kapaklı
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat