Ceza Muhakemesi Hukukun'daKoruma Tedbiri Olarak Arama

%4
Ceza Muhakemesi Hukukun'daKoruma Tedbiri Olarak Arama,Veli Özer Öz Ceza Muhakemesi Hukukun'daKoruma Tedbiri Olarak Arama,Veli Özer Öz Ceza Muhakemesi Hukukun'daKoruma Tedbiri Olarak Arama,Veli Özer Öz Ceza Muhakemesi Hukukun'daKoruma Tedbiri Olarak Arama,Veli Özer Öz
   

Liste Fiyatı : 39,90 TL
İndirimli Fiyat : 38,30 TL
(Bu ürünü aldığınızda 38 puan kazanacaksınız)
   38

Temin süresi 6 iş günüdür.

Adet
Dr. Veli Özer Özbek'in Koruma Tedbiri Olarak Arama isimli eseri, üzerinde çok durulan ve uygulamada önemli bir yer tutan konulardan birine açıklık getirmektedir. Arama Ceza Muhakemesi hukuku'nun yakalamadan sonra en çok uygulanan koruma tedbirlerindendir.

Özbek kitabının birinci bölümünde arama kavramının hukuki niteliği, aramaya hakim olan ilkeler, tarihçe ve uluslararası belgelerde arama; ikinci bölümünde aramanın amaçları ve şartları; üçüncü bölümünde ise aramanın icrası, sona ermesi, hukuka aykırı olarak yapılan arama ve denetim muhakemesi konularını incelemiştir.

Yazımında Alman ve Türk kaynaklarından yararlanılmış olan eser, bilimsel yanının dışında uygulamaya dönük olması bakımından da önemli bir boşluğu dolduracak niteliktedir. Türk Ceza Muhakemesi Hukuku doktrin ve uygulamasına faydalı olacağına inandığımız bu çalışma, tüm hukukçuların yararlanabileceği değerli bir kaynaktır.

Konu Başlıkları:
Aramanın Hukuki Niteliği
Uluslararası Belgelerde Arama
Aramanın Amaçları
Aramanın İcrası
Hukuka Aykırı Olarak Yapılan Arama
Stok Kodu
9789753472272
Boyut
16x23 cm
Sayfa Sayısı
179
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
1999-05
Kapak Türü
Karton Kapaklı
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat